MojAndroid

Napriek tomu, že spoločnosť HTC vydala minulý rok dosť kvalitných produktov, po finančnej stránke sa jej naďalej nedarí a pokračuje v strmom páde príjmov. Pritom minuloročný model HTC U11 bol pre značku najpodarenejším smartfónom za posledné roky a jedným z najviac kritikmi chválených v histórii značky. Výrobca napriek tomu stráca nielen na vedúci Samsung, ale aj na čínskych výrobcov, ktorí boli roky v pozadí. Januárové príjmy boli o 15 percent nižšie ako v decembri roku 2017 a medziročne sa jedná o 27-percentný pokles.

Náš tip
HTC demonštrovalo rýchle LTE na nepredstavenom smartfóne. Zrejme HTC U12

Spoločnosť v januári zaznamenala príjem 3,4 miliárd tchajwanských dolárov, čo je v prepočte 116,1 miliónov amerických dolárov. V decembri 2017 to bolo pritom 4,02 miliárd tchajwanských dolárov, čo je v prepočte 137,2 miliónov dolárov. Nedávno pritom firma získala veľký finančný balík od spoločnosti Google, ktorá od HTC kúpila vývojový tím Pixelov za 1,1 miliardy dolárov. Tento rok sa očakáva predstavenie modelu HTC U12 s kódovým označeným Imagine. Telefón by mal mať čipset Qualcomm Snapdragon 845 s modemom Qualcomm X20 LTE. To potvrdzuje aj výsledok v teste Speedtest.net, kde telefón dosiahol prenosovú rýchlosť 809,58 Mbps.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+