MojAndroid

Je známe, že telefóny Pixel pre spoločnosť Google vyrábala aj spoločnosť HTC. V septembri 2017 sa objavili informácie, že Google kupuje za 1,1 miliardy dolárov časť smartfónovej divízie HTC, ktorá bola zodpovedná za výrobu smartfónov Google Pixel. Pre spoločnosť Google to znamená získanie zhruba 2000 inžinierov, ktorý tvorili asi 1/5 zamestnancov spoločnosti HTC. Google spolu s nimi získal aj neexkluzívnu licenciu na časť patentové portfólia spoločnosti HTC. Spoločnosť HTC bude ďalej vyvíjať vlastné smartfóny a pokračovať vo vývoji virtuálnej reality HTC Vive.

Náš tip
OFICIÁLNE: Google kupuje divíziu HTC zodpovednú za smartfóny Pixel

Rick Osterloh z Google divízie pre hardware k akvizícii na blogu napísal:

S potešením môžem oznámiť, že sme oficiálne uzavreli dohodu s HTC a môžme privítať talentovaný tím, ktorý nám pomôže v nasledujúcich rokoch tvoriť lepšie a inovatívne produkty. Títo noví kolegovia so sebou prinesú desaťročné skúsenosti v mnohých mobilných prvenstvách, či už prvého 3G smartfónu v roku 2005, prvého dotykové smartfónu v roku 2007 alebo prvého plne kovového smartfónu v roku 2013.

Google kúpou posilňuje svoju pozíciu na ázijskom kontinente

Akvizícia pomôže Googlu lepšie sa presadiť na poli hardwaru. Veľa z inžinierov má skúsenosti nielen s výrobou Pixelov, ale aj ďalších zariadení HTC. Google vďaka tomu získal aj inžiniersku základňu v Tchaj-pej na Taiwane, ktorá sa tým stane jeho najväčšou na ázijskom kontinente. Google nedávno oznámil plán otvoriť laboratórium pre vývoj umelej inteligencie (AI) v Pekingu a ďalšie laboratórium otvára aj v Šen-čene. Taktiež zainvestoval do čínskej streamovacej služby Chushou, americko-čínskej biotech firmy XtalPi a dopravnej spoločnosti Go-Jek.

Zdroj: techcrunch   

30.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+