MojAndroid

V Taiwane sa minulý víkend konala konferencia s prezentáciou 5G technológie, kde nechýbal ani domáci výrobca smartfónov HTC. Ten tu demonštroval moderné rýchle pripojenie na smartfóne, ktorý zatiaľ nie je oficiálne predstavený. Podľa všetkého ide o pripravovanú vlajkovú loď HTC U12.

Náš tip
Google dokončil kúpu divízie HTC za 1,1 miliardy dolárov

Spoločnosť zobrazovala výsledky z testu rýchlosti na niekoľkých smartfónoch na pulte. Nešlo pritom o súčasné vlajkové lode, ale o neznáme modely. Keďže tieto smartfóny ponúkali skutočne rýchle gigabitové pripojenie LTE v kombinácii s LAA. To je funkcia, ktorá popri LTE využíva nelicencované 5GHz Wi-Fi pripojenie pre dodatočné zvýšenie rýchlosti. Túto funkciu ponúka aj čip Snapdragon 835 a je preto zrejmé, že telefóny od HTC na demonštračnom pulte fungujú práve s modernými čipmi od spoločnosti Qualcomm.

Hoci najviac pozornosti pútali samotné telefóny, nezanedbateľné sú aj rýchlosti pripojenia. HTC dosiahlo v testoch rýchlosti do 809 Mbps. Práve zariadenia, ktoré dosiahli tieto rýchlosti, však upútali zraky verejnosti. Je veľmi pravdepodobné, že toto je prvý pohľad na doposiaľ neodhalený model HTC U12.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+