MojAndroid

Spoločnosť HTC sa síce snažila dostať novú verziu Android 5.0 Lollipop do svojich zariadení One M8 a One M7, no zatiaľ to nevyzerá veľmi ružovo. Ich dobrovoľný 90-dňový termín sľubujúci Lollipop pre všetky zariadenia do 1. februára vypršal. HTC mierne viní za toto oneskorenie aj nový Lollipop s určitými chybami v kóde. Aby sme to však upresnili, zdržanie sa týka brandových zariadení HTC One M8 a všetkých modelov HTC One M7. Tí, ktorí majú medzinárodné (odomknuté) verzie M8-čky, si však môžu vydýchnuť.

HTC One M8, photos

HTC má však zrejme rešpekt pred všetkými nahnevanými používateľmi, pretože k tejto téme podal aj oficiálne stanovisko:

“Tvrdo sme pracovali s Google a partnerskými operátormi v laboratóriách už od momentu, kedy bol kód uvedený. Doteraz sme urobili veľký pokrok, no ak ste sledovali priebeh tohto uvedenia, viete, že Google má s touto verziou určité problémy. Usilovne pracujeme na oprave a zahŕňame opravy spoločnosti Google tak rýchlo, ako je len možné, no napriek najlepším snahám verzie M8 a M7 niektorých operátorov nedosiahli aktualizáciu počas 90 dní – tj. do 1. februára.”

Aktualizáciu pre nebrandované zariadenia HTC One M8 získali už aj majitelia na Slovensku. Začala sa uvoľňovať minulý týždeň, zatiaľ čo zariadenia od slovenských operátorov aktualizáciu zatiaľ dostať nemuseli. O ďalšom vývoji aktualizácie týchto modelov vás budeme priebežne informovať, zatiaľ je ale od HTC aspoň čestné, že sa k veci oficiálne vyjadrili.

Zdroj: phandroid.com

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+