MojAndroid

Spoločnosť HTC prešla v roku zaujímavou transformáciou. Na začiatku roku vytiahla špičkovú sériu ONE smartfónov, ktorá ju mala posunúť opäť na piedestál popredných výrobcov smartfónov Android vo svete.

Obmedzil sa vývoj a tvorba tabletov, vytvorila sa nová stratégia, prišli investície do iných spoločností v podobe kúpy a tesne pred koncom roka 2012 sa zmenila aj marketingová stratégia a na trh prišli novinky v podobe smartfónov HTC ONE X+ alebo HTC Butterfly. Istý priestor pre opätovný rast sa vytvoril aj v podobe obmedzenia sa na vyššiu triedu zariadení a prechod niekoľkých zariadení na systém Windows Phone. Všetky tieto opatrenia opäť naštartovali rast spoločnosti HTC.

My vám opäť ponúkame prehľadnú tabuľku so zariadeniami, ktoré môžu očakávať aktualizáciu na vyššiu verziu OS Android:

Smartfón

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Android 4.1 Jelly Bean

Android 4.2 Jelly Bean (DOHADY)

HTC Butterfly

Áno

Áno

Áno

HTC ONE SV

Áno

Áno

Áno

HTC Desire VC

Áno

Nie

Nie

HTC Desire V

Áno

Nie

Nie

HTC One X+

Áno

Áno

Áno

HTC Desire X

Áno

Áno

Pravdepodobne áno

HTC One XL

Áno

Áno

Áno

HTC Desire C

Áno

Pravdepodobne nie

Pravdepodobne nie

HTC One S

Áno

Áno

Áno

HTC One V

Áno

Áno

Áno

HTC One X

Áno

Áno

Áno

HTC Sensation XL

Áno

Pravdepodne áno

otázne

HTC Explorer

Nie

Nie

Nie

HTC Rhyme

Pravdepodobne áno

Pravdepodobne nie

Pravdepodobne nie

HTC Sensation XE

Áno

Pravdepodobne áno

otázne

HTC Rezound

Áno

Pravdepodobne áno

Pravdepodobne áno

HTC Evo 3D

Áno

Pravdepodobne áno

Pravdepodobne áno

Z ďalších zariadení z dielne spoločnosti HTC môžeme spomenúť napríklad HTC Desire HD, ktoré by nemalo dostať aktualizáciu na Android 4.0 Ice Cream Sandwich, HTC Wildfire S, ktorý ostane na Androide 2.3.x Gingerbread a  HTC Desire S, ktoré má sľúbenú aktualizáciu na Android 4.0 Ice CReam Sandwich, ostatné, vyššie verzie OS Android sú otázne.

Po rôznych testoch a skúšaní kombinácie operačného systému Android 4.1 Jelly Bean s HTC Sense prostredím nakoniec spoločnosť HTC oznámila, že zariadenia s operačnou pamäťou RAM 512 MB a nižšou sa aktualizácie „želatínových fazuliek“ nedočkajú.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.12.2012
 • ivo6610

  A kde je sľúbená aktualizácia na HTC Desire S, ktorú HTC prisľubil už na august 2012, no stále nie je! Neverím ani hintím aktualizáciam, pretože htc tieto update plány vôbec nespĺňa!

  • jeffry

   Na Desire S je akutualizacia… mozes si ju stiahnut s htcdev.com … Ja som si ju stiahol a nelutujem, som spokojny… Do htc som pisal a povedali mi že OTA nebude lebo niektorí pouzivatelia su spokojni s Gingerbread, no na druhej strane ze su aj taki ktoru chcu stale najnovsi software.. Z toho dovodu to dali na net a kto chce si stiahne…

  • Tony

   ICS je od augusta ale v podobe RUU nie OTA, ak nevieš čítať, tak nekritizuj. One V a Desire C nedostanú JB, Desire X má potvrdený.

 • acm

  HTC sa vyjadrilo, ze neplanuje ziadne aktualizacie na 4.1 JB pre zariadenia, ktore maju 512 MB RAM a menej. vraj by JB “nezvladli”. tym padom si to s touto tabulkou odporuje. HTC One V napriklad

 • bEGBIE

  Stale mi unika vyznam tohoto a aj podobneho clanku pre Asus. Dohady na A 4.2 na rok 2013 je ako mlatenie prazdnej slamy. Ak by tie tabulky boli iba so stlpcom pre ICS a 4.1JB tak je to akceptovatelne. Nepoviem ak by to tvrdili nejake spolahlivejsie zdroje, v tomto pripade ide o informacie “moj kamarat povedal” alebo “moja babka pocula v kostole”.

 • stiwi01

  Som zvedaví či moje EVO dostane aktualizaciu :D

  • spigott

   Na inom srv. bola odpoved od ceskeho HTC, ze EVO3D JB nedostane. Takze neviem. Otazne je ake ma pobocka aktualne informacie.

   • Martin Matuška

    České pobočce bych nevěřil nic. Z osobní zkušenosti mohu říct, že je to banda lidí co pouze nějakým způsobem odpovídá na dotazy a v nitru podle mě ani netuší o co vlastně jde. Spíše bych zkusil napsat na UK podporu nebo jinde.

 • jozef

  idem kupit desire X a tesim sa na JB 4.1 :)
  btw preco telefony co maju 512ram a ICS nedostanu 4.1 a 4.2 ? maju tieto verzsie vyssie HW naroky ? myslim ze nie.
  telefon za 260€ a vyrobca nanho sere

  • Tony

   nadstavby + novší Android v dnešnej dobe nestačí iba 512MB RAM.

 • lol

  Tak tato tabulka je asi fakt vycucana s prsta JB je potvrdeny zatial na tieto zariadenia
  (clovekom ktory ma interne kontaktry v HTC nie neake vymyslene tabulky)
  HTC One X+ (Evitare)
  – HTC One XL (Evita)
  – HTC Droid Incredible 4G LTE (Fireball)
  – HTC EVO 4G LTE (Jewel)
  – HTC One SV (K2)
  – HTC One VX (Totem C2)
  – HTC One S (Ville)
  – HTC One S C2 (Ville C2)
  – HTC J ISW13HT (Valente)
  este ani Sensation update dostat nemusi nie este neake HTC One V(tu sa uz dost dlho vie ze ziadny update)…a ešte robit tabulku pre 4.2 to je uz fakt silna kava

  • Tony

   To je FAKE, zaujímavé, že tam nie je Desire X, ktorý má istý JB, ak to je pravda, tak jedine update na Android 4.2, lebo One X+ 4.1 už od výroby má.

 • jan3

  10 comments a kde je môj jedenácty ?!Stratil sa, asi.

+