MojAndroid

Dnešný deň patril nie len novo predstavenej vlajkovej lodi HTC 10, ale aj príslušenstvu, ktoré bude k zariadeniu dostupné. Medzi to sa zaradí aj novinka spoločnosti – kryt s názvom Ice View. Ak vám je názov povedomý, vedzte, že podobný názov už kryt pre HTC nosil. Jedná sa o kryt Dot View, ktorý bol identický gumovým povrchom, ktorý bol perforovaný veľkým množstvom malých dierok. V Ice View však zašli s nápadom ešte ďalej a materiál vystriedal polo-priesvitný plast, ktorý je nie len viac priehľadný, ale dokáže zobraziť podstatne viac údajov ako jeho predchodca Dot View.

Kryt ponúka možnosť rozsvietenia displeja po jeho otvorení, no vynikne napríklad aj možnosťou zobraziť základné informácie na kryte len dvojitým poklepaním. Okrem aktuálneho času a dátumu uvidíte teplotu a ikonku zobrazujúcu momentálny stav počasia. Po posunutí prsta zdola nahor uvidíte históriu hovorov, opačným pohybom sa vrátite na základnú obrazovku. Oceníte určite aj skratku fotoaparátu, ktorá sa spustí rovnako ako história hovorov, teda potiahnutím prstom nadol. Potrebné je, aby bol kryt v neaktívnom stave, teda nebol prebudený poklepaním. Výhodou je, že aj cez polo-priesvitný kryt vidíte obraz z fotoaparátu veľmi dobre a fotoaparát je tak relatívne jednoducho ovládateľný. Možnosti nezaostávajú ani za podporou aplikácií tretích strán, a tak si zobrazované notifikácie na kryte môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv. Kryt je dostupný na oficiálnej stránke HTC za cenu $49,99.

Náš tip
HTC 10 oficiálne predstavený! Má 5,2″ QHD displej, Snapdragon 820 a parádny ultrapixel fotoaparát

Zdroj: Androidauthority

13.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+