MojAndroid

Spoločnosť HTC dnes predstavila svoj najnovší smartfón, ktorého vývoj bol podľa slov spoločnosti inšpirovaný spätnou väzbou od zákazníkov. Desiatka je znakom mimoriadneho výkonu, ale je aj symbolom toho, že celok je viac než len suma častí. Najnovší prírastok do skupiny telefónov HTC kombinuje špičkový fotoaparát so špičkovým audiom, odvážnym metalickým dizajnom a vysokým výkonom.

Dizajn HTC 10 je akýmsi spojením minulosti a prítomnosti. Novinka sa totižto nápadite podobá práve na veľmi dobre známy HTC M7, ktorý je v očiach fanúšikov značky ešte aj teraz považovaný za jeden z najlepších smartfónov. Desiatka je teda podobne ako aj predchodca celá vyrobená z kovu, ktorý je po hranách precízne obrúsený. Tímy dizajnérov pripravili telefón s precízne tvarovaným vypínacím tlačidlom, tenkými reproduktormi s lepšou kvalitou zvuku a snímačom odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na prednej strane. Konštrukcia má byť podľa výrobcu tiež dostatočne odolná.

Ultrapixel kamera novej generácie

HTC po nie veľmi vydarených fotoaparátoch v HTC One M8 a M9 prichádza s veľmi zaujímavými inováciami aj v tejto oblasti. Na zadnej strane nájdete nový ultrapixlový snímač s rozlíšením 12 Mpix, ktorý má pixely s veľkosťou 1,55um a rýchlejšie laserové zaostrovanie. Predná 5 Mpix selfie kamera (tiež ultrapixel s pixelmi veľkými 1,34um) sa môže zas pochváliť širokouhlým objektívom, ktorý má rovnakú svetelnosť  f/1.8 ako zadný fotoaparát. Táto je zároveň prvou selfie kamerou na svete, ktorá ponúka aj optickú stabilizáciu. Tú má v prípade HTC 10 mimochodom konečne aj hlavný fotoaparát.

Kamera sa dokáže spustiť už za 0,6 sekundy. Režim Pro prináša pokročilé možnosti pre skúsenejších fotografov aj vo formáte RAW. Fotoaparát získal skóre DxOMark 88, čo je jedno z najvyšších hodnotení v kategórii smartfónov vôbec a je na rovnakej úrovni ako v prípade fotomobilu Samsung Galaxy S7 alebo Samsung Galaxy S7 edge – ide teda o jeden z najlepších fotoaparátov vo svojej triede. Natáčanie videa s rozlíšením 4K dopĺňa HTC 10 ešte 24-bitovým Hi-Res stereo zvukom, čo je svetové prvenstvo. Zvuk zachytáva 256-krát viac detailov cez dvojnásobne väčšie frekvenčné pásmo.

HTC 10_PerLeft_GlacierSilver

Skvelý obraz aj zvuk

HTC sa vo svete smartfónov stalo ikonou aj vďaka kvalite stereoreproduktorov BoomSound. Tie v podaní HTC 10 prinášajú oddelený basový a výškový reproduktor, s vlastným zosilňovačom pre každý reproduktor (výškový reproduktor je umiestnený v mieste telefónneho reproduktoru, basovú dole vedľa USB-C konektora). Novinka má tiež certifikát Hi-Res audio, zosilňovač pre slúchadlá prináša dvojnásobný výkon ako bežný slúchadlový zosilňovač, ďalej možnosť upscalingu zo 16-bitového na 24-bitový záznam a presnú konverziu z digitálneho na analógový režim. To všetko v kombinácii prináša desaťnásobne nižšie skreslenie a špičkový zvukový výkon.

htc-10-pdp-buy-US

Systém Personal Audio Profile dokáže zvýšiť kvalitu zvuku pre každého používateľa individuálne. Vytvára jedinečný profil, ktorý je vyladený pre každého poslucháča. Frekvencie dokáže dynamicky prispôsobiť pre každé ucho a hudbu prehráva čo najvernejšie.

Super LCD 5 displej má veľkosť 5,2-palca a rozlíšenie 2K (2560 x 1440  px). Prináša o 30% viac farieb a súčasne aj o 50% citlivejšie reakcie na dotyky – dokáže zaznamenať dokonca aj letmý či rýchly pohyb prsta.

Vysoký výkon

HTC 10 sa môže pochváliť aj svojou hardvérovou výbavou. Poháňa ho najnovší procesor Snapdragon 820 v spojení so 4GB operačnej pamäte RAM. Vnútorná pamäť má veľkosť 32 resp. 64 GB a rozšíriť sa dá aj o pamäťové karty microSD s kapacitou do 2 TB. Vo výbave nájdete tiež USB-C konektor, Bluetooth 4.2, rýchle WiFi 802.11 ac, ako aj NFC a 3000 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Samozrejmosťou je tiež podpora 4G sietí.

htc-10-pdp-hero (1)

HTC po prvýkrát použilo aj technológiu Boost+, ktorá umožňuje, aby bol telefón rýchlejší, spotreboval menej energie a uľahčil užívateľom správu aplikácií. Taktiež zahŕňa inteligentnú podporu, ktorá automaticky optimalizuje svoju pamäť, booster batérie pri hraní hier, ktorý optimalizuje spotrebu batérie pri hraní hier. Nový systém PowerBotics automaticky detekuje a vypne aplikácie, ktoré nadmerne zaťažujú batériu, dokáže zvýšiť jej životnosť až o 30% a umožní výdrž až dva dni na jedno nabitie. HTC 10 ponúkne v balení tiež najnovšiu rýchlonabíjačku 3.0 Rapid Charger s vylepšením tepelného hospodárenia. Batériu možno nabiť na 50% kapacity už za 30 minút.

Android Marshmallow pod kontrolou

Nový Freestyle Layout od HTC už nevyžaduje prednastavenú štruktúru obrazovky, ktorá by diktovala jej vzhľad. Ikonky, nálepky či widgety môžete kreatívne presúvať kam len chcete. Môžete ich vrstviť, radiť do skupín, prepájať nálepky s aplikáciami, alebo niektoré ikonky vymazať – podľa želania.

Najnovšia verzia HTC Themes zabezpečuje prístup k tisícom profesionálnych tém, ktoré obsahujú vlastné ikony, pozadia či zvuky. Umožňujú prispôsobiť si telefón osobnému štýlu. To všetko samozrejme v rámci operačného systému Android Marshmallow.

htc-10-ksp-control-02

Dostupnosť a cena

HTC 10 bude k dispozícii od mája 2016 v dvoch farebných kombináciách: Carbon Grey a Glacier Silver. O finálnej dostupnosti na slovenskom trhu budeme informovať. Cena je zatiaľ stanovená na 699$

12.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+