MojAndroid

Ak by sme chceli vytvoriť zoznam legendárnych smartfónov, ktoré doteraz uzreli svetlo sveta, určite by medzi nimi nemohol chýbať HTC HD2. Na tomto nesmrteľnom telefóne, ktorý bol v roku 2009 predstavený s Windows Mobile 6.5, už bolo od tej doby spustených množstvo najrôznejších operačných systémov ako Windows Phone 7, Windows Phone 8, Windows RT, Firefox OS, Ubuntu, MeeGo, rôzne verzie Androida a dokonca aj WP a Android vo forme dual boot. Aktuálne do tohto zoznamu pribudol upravený Android, ktorý je použitý v Nokii X.

Tento kúsok sa podaril jednému z členov známeho fóra XDA-developers, ktorý portoval Android z Nokie na HTC HD2. Ak vlastníte spomínaný smartfón a chceli by ste si doň Android z Nokie nainštalovať, radíme vám počkať. Operačný softvér ešte nie je stabilný a nefunguje zatiaľ skoro nič. Zariadenie dokáže jedine „nabootovať“, teda spustiť operačný systém aj s príslušným zvukom a grafickými prvkami. Dôležité služby a funkcie ako wi-fi, bluetooth, či Android Media Server nefungujú a dostupné nie je ani vnútorné úložisko. Jedná sa však o veľmi ranú verziu a sme si istí, že komunita na XDA ešte mnohé veci vylepší. V prípade záujmu môžete sledovať vývoj priamo vo vlákne na XDA-developers.

HTC HD2 port Nokia X screenshot 1 HTC HD2 port Nokia X screenshot 3 HTC HD2 port Nokia X screenshot 2

Na záver len pripomeňme, že HTC HD2 disponuje 4,3 palcovým displejom, ktorý bol v roku 2009 nadpriemerne veľkým zobrazovacím panelom. O výkon sa stará jednojadrový 1 GHz procesor Snapdragon S1 so 448 MB pamäte RAM.

Zdroj: gsmarena.com, obrázok: xda.developers.com

5.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+