MojAndroid

Taiwanské HTC zverejnilo najnovšie finančné výsledky za 3Q tohto roka, počas ktorého zaznamenalo príjmy vo výške 1,38 miliárd dolárov. Ide už o druhý kvartál po sebe, kedy sa spoločnosti podarilo dostať z červených čísel a stabilizovala svoj rast. Podľa dostupných správ, HTC dosiahlo čistý zisk na úrovni 19 miliónov dolárov. Taiwanský výrobca v 3Q vypustil do sveta niekoľko modelov strednej triedy a po dlhom čakaní sme sa dočkali aj high-end smartfónu s Windows Phone 8.1. HTC sa darí aj s predajom vlajkovej lode HTC One M8, či smartfónov Desire zo strednej triedy.

HTC sa teda aj napriek silnejúcej konkurencii podarilo zachovať ziskovosť, čo sa nedá povedať napríklad o spoločnosti Sony, ktorá zaznamenala stratu vo výške 1,2 miliárd dolárov. Pozitívne správy neprichádzajú ani od najväčšieho výrobcu smartfónov, ktorý začína s reformou svojej stratégie. Zmena by sa mala dotknúť smartfónov všetkých kategórii a obrovské novinky by mali byť pre užívateľov k dispozícii už v priebehu budúceho roka. HTC by si podľa odhadov malo zachovať ziskovosť aj v 4Q 2014, kedy by mohlo vylepšiť svoje čísla aj vďaka tabletu Nexus 9, RE kamere, či ďalším zariadeniam, ktoré sa budú predávať.

Zdroj: androidcentral

31.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+