MojAndroid

Spoločnosť Sony v poslednom období niekoľkokrát znížila odhadované predaje smartfónov. Pôvodné číslo bolo stanovené na 50 miliónov smartfónov vo fiškálnom roku od apríla 2014 do marca 2015, no spoločnosť znížila tento odhad na 43 miliónov kusov. Ani toto číslo však nie je podľa predpovedí spoločnosti reálne a odhadované predaje budú zrejme iba na úrovni 41 miliónov kusov.

Vlani zaznamenala spoločnosť hrubú stratu vo výške 1 miliardy dolárov, no iba v samotnom Q3 2014 zaznamenalo Sony stratu vo výške 1,2 miliardy. Stalo sa tak aj napriek tomu, že celkové predaje narástli o 7,2% na 17,4 miliardy dolárov. K pozitívnym predajom zrejme pomohla dobre sa predávajúca konzola Sony PlayStation 4, no negatívne výsledky prichádzajú práve z mobilnej divízie. Kvôli prehodnoteniu tejto divízie musela spoločnosť započítať do hospodárskych výsledkov jednorázovú stratu vo výške 1,6 miliardy USD.

Sony Xperia Z3 recenzia-18

V praxi to znamená pre spoločnosť operatívnu stratu vo výške 785 miliónov dolárov, čo je obrovský pokles oproti rovnakému obdobiu minulého roku, keď Sony zaznamenalo zisk vo výške 124 miliónov. Predstavitelia spoločnosti si ale tieto skutočnosti uvedomujú a snažia sa čo najrýchlejšie reagovať. Spoločnosť v poslednom období investovala viac prostriedkov do marketingu, ako aj od výskumu a snaží sa prísť s novými technológiami a ešte lepšie ich predať zákazníkom. Spoločnosti stále chýbajú potenciálne zisky z obrovskému amerického trhu, kde sa smartfóny značky Sony takmer nepredávajú a poskytujú ich zväčša iba internetové obchody za plnú sumu. Výnimku tvorí vlajková loď Sony Xperia Z3, ktorá je ale dostupná iba u jedného operátora T-Mobile, či novinka Sony Xperia Z3v, čo je špeciálny smartfón pre operátora Verizon.

Zdroj: Sony via Android Authority

31.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+