MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung zaznamenal veľmi zlý hospodársky štvrťrok. Podľa predpokladov operatívny zisk klesol o 60%, zatiaľ čo príjem z predajov klesol o 20% oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Táto situácia nastala iba niekoľko mesiacov po tom, ako boli na trhu uvedené mnohé vlajkové lode iných spoločností, ktoré ponúkaju svoje produkty prevažne v Ázii. Práve tu zaznamenal Samsung najväčší pokles, pričom z popredných miest ho vytláčajú spoločnosti ako Xiaomi či Lenovo.

Negatívne hospodárske výsledky berú predstavitelia spoločnosti vážne a sú pevne odhodlaní s tým niečo urobiť. Senior viceprezident spoločnosti Kim Hyun-joon naznačil, že Samsung sa bude snažiť zo všetkých síl nepriaznivú situáciu zvrátiť. Hnacím motorom by mala byť kompletná reforma smartfónov spoločnosti, čo je pre mnohých užívateľov možno vítaná zmena. Spoločnosť je známa najmä obrovským portfóliom zariadení určených pre všetky vrstvy užívateľov. Zmena by sa mala dotknúť smartfónov všetkých kategórii a obrovské novinky by mali byť pre užívateľov k dispozícii už v priebehu budúceho roka.

samsung-galaxy-note-4-29

Aj spoločnosť SONY plánuje reorganizovať svoje portfólio produktov, no narozdiel od Samsungu sa chce zamerať výhradne na prémiové modely. Samsung si chce udržať široké portfólio, no zároveň chce prísť s novinkami, ktoré sa budú týkať smartfónov všetkých kategórií. Podľa slov VP spoločnosti bol dopad predajov vlajkových lodí, ako Galaxy Note 4, relatívne slabý a nevyvážil negatívne výsledky z iných oblastí. Všetko tak nasvedčuje tomu, že v budúcom roku sa môžeme tešiť na novinky a zmeny, čo určite mnohí užívatelia ocenia. Samsung sa drží svojich tradičných hodnôt už veľmi dlho a hoci sa v poslednej dobe konečne uchýlil k používaniu prémiových materiálov pre svoje vlajkové lode, zmeny by si možno vyžadovala aj nadstavba TouchWiz a ďalšie prvky smartfónov.

Zdroj: The Guardian, Financial Times via The Verge

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+