MojAndroid

Posledné mesiace boli pre HTC veľmi ťažké. Už dlhodobo sa totižto tento taiwanský výrobca trápi s nízkymi tržbami a ziskom, pričom len prednedávnom predstavili svoju novú vlajkovú loď HTC 10, do ktorej investovali množstvo financií aj energie. Za prvý kvartál, v ktorom nebolo HTC 10 ešte predávané, však spoločnosť hlási masívnu stratu príjmov. Tie sú oproti minulému roku až o 64% nižšie a aktuálne predstavujú približne $463 miliónov (minulý rok $1,3 miliardy). To sa samozrejme odrazilo aj na celkovej prevádzkovej strate, ktorá za Q1/2016 predstavuje $150 miliónov. Ešte minulý rok bolo HTC v pluse, aj keď iba na úrovni $11,6 milióna.

HTC 10-recenzia-13

Náš tip
HTC 10 VIDEOrecenzia: Podarený nástupca | ANDRground

Vedenie spoločnosti však neskláňa hlavy a bojuje ďalej. Veľké nádeje vkladajú do novej vlajkovej lode, ktorá má naozaj čo ponúknuť a v budúcnosti chcú pretláčať medzi konkurenciou aj svoje prepracované okuliare HTC Vive, do ktorých investovali v poslednej dobe až $100 miliónov. HTC CEO, Cher Wang-ová, sa pri príležitosti oznámenia finančných výsledkov za prvý kvartál tohto roka vyjadrila nasledovne:

Tvrdo sme pracovali na tom, aby sme si v posledných rokoch vybudovali pevné základy pre budúcnosť. Snažili sme sa zefektívniť výrobné procesy a optimalizovať výrobné zdroje, aby sme mohli vyrábať najlepšie produkty tým najefektívnejším spôsobom.

My len dúfame, že sa spoločnosti HTC bude už iba dariť a podarí sa im preskočiť tú priepasť, nad ktorej okrajom visia už dlhšie obdobie. Virtuálnu realitu v HTC Vive si budete môcť vyskúšať aj na našej Android Roadshow v Bratislave, ktorá sa uskutoční už 28. mája vo Vodárenskom múzeu.

Zdroj: AndroidCentral

9.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+