MojAndroid

Spoločnosť HTC nie je tradičným výrobcom tabletov, a tak bolo pomerne prekvapujúce, keď sa taiwanský výrobca podieľal na výrobe dlho očakávaného tabletu Nexus 9. Odvtedy sa ale objavilo hneď niekoľko dohadov o tom, že HTC by mohlo pripraviť vlastný tablet a po dlhšej dobe tak zaujať zákazníkov aj tohto segmentu trhu. Teraz sa znovu objavili dohady o tom, že HTC pripravuje vlastný tablet, pričom najnovšie informácie hovoria o dostupnom zariadení, ktoré by malo byť predstavené najneskôr v júni.

Zdroj upleaks uvádza plánované predstavenie v druhom štvrťroku tohto roku, čo v preklade znamená skutočne niekedy v najbližších týždňoch. O zariadení toho ale veľa nevieme, no podľa všetkého by malo ísť o dostupný tablet z nižšej triedy s kódovým označením HTC H7. To by teoreticky mohlo naznačovať 7-palcovú uhlopriečku displeja, ale zároveň to nemusí mať s veľkosťou displeja nič spoločné.

nexus-9-8

HTC spravilo v prípade tabletu Nexus 9 naozaj skvelý kus práce a bolo by výborné vidieť zariadenie, ktoré nevznikne v spolupráci s Google, ale bude niesť všetky črty typické pre zariadenia od tohto taiwanského výrobcu. Tešiť by sme sa tak zrejme mohli na BoomSound stereo reproduktory či kvalitnú konštrukciu, čo sú dnes už neodmysliteľné súčasti zariadení od HTC. Či sa ale takéhoto tabletu skutočne dočkáme je zatiaľ nejasné, no odpoveď by sme mohli dostať už v najbližšej dobe.

Zdroj: upleaks via PhoneArena

15.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+