MojAndroid

Ako sme niekoľko dní späť informovali, HTC prehralo spor so spoločnosťou IPCom o patent 3G GSM technológie v Nemecku. IPCom v tomto spore prehlásilo, že HTC porušuje niekoľko patentov, ktoré vlastní IPCom a dotýkajú sa technológie využívajúcej 3G GSM siete. HTC na druhej strane kontruje s argumentom, že tento stav sa stal ešte v roku 2009, kedy došlo k úprave zariadení HTC a dnes tento stav neplatí.  

Minulý týždeň súd nariadil zákaz predaja zariadení HTC. HTC je na druhej strane presvedčené, že patenty neporušuje. Ak by HTC naďalej pokračovalo v predaji svojich zariadení a porušilo by patenty IPCom, malo by to za následok, že z každého takto predaného zariadenia bude musieť HTC platiť vysokú pokutu za porušenie súdneho rozhodnutia.  

HTC však s veľkou pravdepodobnosťou, aj napriek obrovskému majetku spoločnosti, do takejto akcie nepôjde bez pevného právnického základu a analýzy, o ktoré by sa mohla spoločnosť oprieť v prípade nezrovnalostí.  

Správy o porušení súdneho príkazu sa zatiaľ neobjavili a ani nie je jasné, ktoré konkrétne zariadenia by tento príkaz vzhľadom na patenty IPCom mali porušovať.

Zdroj: http://www.androidpolice.com/

 

2.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+