MojAndroid

Evan Blass je známy vo svete technológií aj ako @evleaks. Jeho tipy a predpoklady týkajúce sa mobilných zariadení sú zväčša pravdivé a na svojom Twitter účte predpovedal už niekoľko nových smartfónov ešte predtým, ako sa stali skutočnosťou. Veríme tak aj jeho najnovším informáciám o pripravovanej vlajkovej lodi HTC 10, ktorá by podľa jeho slov mala priniesť nový typ displeja Super LCD 5 s 5″ uhlopriečkou a QHD rozlíšením 1440 x 2560 pixelov, a batériu, ktorá bude mať kapacitu 3000 mAh. Okrem toho zostávajú v hre aj informácie, ktoré na svojom účte zverejnil do dnešného dňa.

Takto vyzerá HTC 10 na najnovšom renderi, ktorý čerpá z uniknutých fotografií.
Takto vyzerá HTC 10 na najnovšom renderi, ktorý čerpá z uniknutých fotografií.

Technológia Super LCD 5 má byť veľkou konkurenciou pre AMOLED displeje, najmä čo sa zobrazovania farieb týka. Oproti klasickej technológii LCD je najväčším rozdielom to, že Super LCD 5 nemá medzi ochranným sklom a displejovým komponentom vzduch. To zvyšuje viditeľnosť displeja na priamom slnku a umožňuje zobraziť obsah s nižším jasom pri rovnakej viditeľnosti. Zaujímavú technológiu má priniesť aj nový fotoaparát v HTC 10. Ten má mať “prvotriednu kvalitu”, no viacerí odborníci sú voči tomuto tvrdeniu skeptickí. Samsung Galaxy S7 Edge totižto nasadil latku pre fotomobily naozaj vysoko a HTC by sa muselo naozaj veľmi, veľmi snažiť, aby prekonalo Samsung alebo sa aspoň priblížilo k jeho kvalitám. HTC 10 prinesie okrem toho Snapdragon 820, snímač odtlačkov v tlačidle domov a počítame aj so 4 GB RAM. To, či sú tieto informácie správne, sa dozvieme 19. apríla, kedy má byť toto zariadenie predstavené.

Náš tip
Pozrite si rendery toho, ako bude vyzerať nové HTC 10

Zdroj: PhoneArena

21.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+