MojAndroid

Ak patríte medzi fanúšikov obľúbeného stavebného simulátora SimCity, máme pre vás dobrú správu. Mobilná verzia populárnej hry bola predstavená už pred nejakým časom, no najskôr bola dostupná iba v Kanade. To sa však teraz mení a hra SimCity Buildit je v obchode Play dostupná pre všetkých, vrátane slovenských užívateľov. Hra ponúka tradičné prvky a zábavu spojenú s budovaním mesta a uspokojovaním občanov. Samozrejmosťou je optimalizácia pre dotykové obrazovky, bez ktorej by sme si takúto hru mohli užiť na mobilných zariadeniach iba veľmi ťažko.

Napriek tomu, že ide iba o mobilnú verziu hry, tešiť sa môžete na množstvo prvkov, ktoré poznáte z plnohodnotnej hry SimCity. Vašou úlohou bude postaviť mesto a udržiavať ho v takom stave, aby boli vaši občania spokojní. Čeliť budete musieť rôznym výzvam, ako napríklad dopravným zápcham, požiarom či znečisteniu. Spokojní občania sa vám potom odmenia poriadnym splácaním daní, vďaka čomu budete môcť rozširovať svoje mesto.

Samozrejmosťou sú aj populárne pamiatky a špeciálne budovy, ktoré odomknete neskôr v hre a pomocou ktorých môžete výrazne skrášliť svoje mesto. Pri hraní by vás mala udržať detailná 3D grafika, ktorá vyťaží potenciál z moderných čipov v smartfónoch a tabletoch. Prítomné sú aj rôzne prírodné katastrofy vrátane hurikánov, tornád, ale problémy v meste vám môžu narobiť aj nepokoje vašich občanov.

Hra je v obchode Play k dispozícii zadarmo, no nájdeme tu aj mikrotransakcie. Pomocou tých by malo byť možné zrýchliť progres v hre, no podľa prvých reakcií hráčov sa zdá, že si vystačíte aj bez nich a celkom zadarmo si tak môžete užiť túto legendárnu hru aj na svojich tabletoch a smartfónoch. Hra pritom spája online a offline prvky, pričom pomocou pripojenia na internet môžete napríklad meniť tovar so svojimi priateľmi. Na druhej strane, hru si môžete užiť dokonale aj bez pripojenia k internetu, čo určite poteší mnohých užívateľov.

simcity-buildit-1 simcity-buildit-2

Verzia: 1.21.2.71359
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.21.2.71359
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Authority

17.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+