MojAndroid

Ak existuje hra s výstižným názvom, tak je to práve Rally Racer Drift. Budete totiž súťažiť v rally pretekoch, pričom veľká časť úspechu spočíva práve v driftovaní v zákrutách. Okrem toho hra ponúka výbornú grafiku a stiahnete si ju úplne zadarmo.

Hra Rally Racer Drift o sebe prehlasuje, že je najlepšou rally pretekárskou hrou v Obchode Play. Musíme uznať, že je toto prehlásenie naozaj na mieste. Hra ponúka na výber z dvoch herných módov – Survival a Multiplayer. Možno si poviete, že to nie je veľa, ale môžete si byť istí, že aj to stačí na dlhé hodiny zábavy. Hra je totiž spracovaná naozaj veľmi dobre. Grafika je optimalizovaná tak, aby hra bežala plynulo na akomkoľvek zariadení. Ak ale máte po ruke výkonnejší smartfón či tablet, tak sa môžete tešiť na naozaj výbornú grafiku s detailne prepracovanými autami. Hra je pritom podfarbená príjemnou hudbou a zvukovými efektmi, ktoré ešte zvýraznia zážitok z pretekania.

rally3 rally4

V Survival móde sa jednoducho snažíte v stanovenom intervale dostať po najbližší checkpoint. Ak to stihnete, čas sa vám doplní a vy sa snažíte dostať po ďalší checkpoint. Snažíte sa vždy dostať čo najďalej podobne, ako je to pri nekonečných behačkách. Využiť na to môžete aj extra vylepšenia, ktoré vás za určitú sumu posunú na začiatku preteku niekoľko metrov od štartu, a teda nemusíte absolvovať trasu vždy od začiatku. Príjemným spestrením je aj multiplayer mód, v ktorom môžete pretekať cez internet z náhodnými hráčmi, no na výber máte aj možnosť hrať s priateľmi. Multiplayer podľa našich skúseností funguje výborne, na slabších zariadeniach nemusí byť hra až taká plynulá, no stále bude dokonale hrateľná. Na výber máte z niekoľkých nastavení ovládania – manuálne môžete ovládať smer jazdy aj rýchlosť auta, alebo môžete jednotlivé prvky ovládania nastaviť na automatické. Smer pritom môžete meniť šípkami na displeji alebo aj nakláňaním zariadenia do strán, pričom hra využíva informácie zo senzorov vo vašom zariadení. V zákrutách budete robiť parádne šmyky, za ktoré dostávate veľkú porciu extra bodov a ktoré zvýrazňujú zážitok z hrania.

rally1 rally2

V hre je aktuálne k dispozícii šesť rôznych pretekárskych áut. Dve z nich ale pribudli iba v jednej z posledných aktualizácií a vývojári sľúbili, že v budúcnosti pribudnú ďalšie. Autá sú spracované naozaj dobre a pretekanie pôsobí realisticky. Celkovo sa zážitok blíži ku konzolovým rally hrám, čo sme doteraz u iných podobných titulov v Obchode Play nevideli. Hra je k dispozícii úplne zadarmo a nenašli sme ani vnútroherné nákupy. Pri hraní ale zarábate peniaze, za ktoré si môžete kúpiť lepšie auto. Ak nebudete mať peňazí dosť, tak sa hru môžete prepojiť s vašim Facebook účtom, za čo dostanete odmenu v podobe herných peňazí. Hra ale obsahuje reklamy v podobe videí, ktoré sa dajú po pár sekundách preskočiť. Ak ale potrebujete získať peniaze na nové auto, môžete pozerať viacej reklamných videí, za čo tiež dostanete odmenu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

5.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+