MojAndroid

V Číne veľmi populárnu hru s obdĺžnikovými kameňmi hrali v minulosti zvyčajne štyria hráči na čele s dílerom. Hracie tehličky boli zväčša vyrobené z kosti a kože, hoci čoraz častejšie sa používa už aj ich plastová verzia. Hra je pritom akýmsi symbolom hrania v Číne a podľa prieskumov očarila takmer polovicu súčasného obyvateľstva. Jej moderné elektronické podoby však rozhodne majú tiež čo ukázať, ponúkajú napríklad mód single, a teda hru pre jedného hráča. Sám budete hrať aj v jednej z verzií Mahjongu pre Android od vývojárskej spoločnosti Inlogic Games zo Slovenska.


mahjongmania_screen_480x800_3 mahjongmania_screen_480x800_2 mahjongmania_screen_480x800_1

Čo je cieľom hry? Z pyramídy vyskladanej z niekoľkých druhov kameňov postupne odoberať jednotlivé kusy takým spôsobom, že ich spojíte s kameňmi rovnakého vzoru. To však nebude také jednoduché, spájať totiž môžete len tehličky, ktoré majú voľnú aspoň jednu stenu, a teda sa ňou nedotýkajú ďalšieho kameňa. Navyše, všetko to budete musieť zvládnuť v časovom limite, ktorý sa vám odrátava v ľavom hornom rohu obrazovky. Vývojári zjednodušili spájanie tehličiek s kvetinovým vzorom a umožňujú ich spájanie aj napriek rozličným farbám, či minimálne odlišného obrázku. Podobne sú na tom aj takzvané sezónne tehličky, ktoré sa v hre vyskytujú v malom počte.

mahjongmania_screen_480x800_4 mahjongmania_screen_480x800_5 mahjongmania_screen_480x800_6 mahjongmania_screen_480x800_7

Mahjong Mania! navyše ponúka rôzne bonusy vo forme vyššieho skóre pri včasnom spojení tehličiek, čím sa od svojej konkurencie mierne líši. Ak vás táto logická hra od Slovákov zaujala, stiahnuť si ju môžete aj pomocou nášho nižšie priloženého odkazu – a to celkom zdarma.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
23.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+