MojAndroid

Neviem, či ste o 2048 už počuli, no ide o jednoduchú (a pritom pomerne náročnú, ale najmä chytľavú) hru, v ktorej cieľom je zlučovať políčka s rovnakými hodnotami do ich súčtu pomocou pohybu plochy v štyroch základných smeroch, a aby toho nebolo málo, pri každom ťahu vám nejaké nové číselko pribudne. Na ovládanie naozaj nič zložité, so slovným vysvetlením je to už o niečo horšie, preto pre úplné pochopenie odporúčam aspoň raz vyskúšať  :D  Ako už názov vypovedá, frajer je ten, kto sa pri tomto procese dostane až na políčko s uvedenými štyrmi ciframi, a práve táto výzva vás núti hru zapínať znova a znova.

A ako to už býva, ani tentokrát netrvalo dlho, a svetlo sveta uvideli rôzne modifikácie základnej myšlienky celej hry. Jednou z nich je práve aplikácia 2048 (2584?) Fibonacci, kde tentokrát môžete zlučovať len čísla, ktoré spolu susedia vo Fibonacciho postupnosti (prvé dva členy tvoria jednotky, každý ďalší je súčtom predošlých dvoch), takže napríklad 8 a 13, 1 a 2 alebo 1597 a 2584. Pomerne rýchlo rastúce skóre nech vás nemätie, opäť by malo byť prioritou nazbierať čo najvyššie číslo v sieti, aj keď úprimne – keď je pomaly celá zaplnená bez možnosti ďalšieho ťahu, tých niekoľko tisícok v rohu vás aspoň príjemné poteší.

2048

Čo sa týka samotnej appky, zatiaľ som na mojej S4 nepostrehla žiadne mrznutie ani padanie, no keďže je dostupná zadarmo, ani tentokrát sa nevyhnete reklamám. Každopádne za mňa palec hore a ako človek so záľubou v číslach môžem len odporúčať :D

Verzia: 2.92
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.92
Aktuálna cena: Zdarma

Tak čo, aký rekord trhnete vy?

30.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+