MojAndroid

V redakcii sa okrem noviniek, recenzií a správ zo sveta Androidu venujeme aj Android hrám. Pravidelne vás o nich informujeme a keďže takýchto článkov na našej stránke nájdete veľké množstvo rozhodli sme sa pre vás spraviť výber tých najlepších titulov za minulý mesiac. Nájdete ich nižšie aj s krátkym popisom a odkazom na stiahnutie.

hrame sa s androidom 2

Shoot Many Robots

Shoot Many Robots je jednoduchá lineárna strieľačka, tzv. endless runner, v ktorej vaša postava neustále uteká smerom doprava, pričom do cesty sa jej pletú rôzne druhy robotov (nám sa veľmi páčil druh, ktorý pripomínal motorovú pílu na šiestich nohách). Už z ich výzoru je vidieť, že podobrom to s nimi nepôjde, takže ich treba buď odstreliť, alebo preskočiť. Pri behu sa navyše môžete pohybovať v troch súbežných pruhoch, čo je dôležité hlavne v prípade, keď sa pred vami objaví prekážka s nebezpečne vyzerajúcimi zakrvavenými hrotmi, ktoré nemožno preskočiť, ani odstreliť. (Shoot Many Robots – jednoduchá strieľačka s peknou grafikou)

Shoot Many Robots

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Trial Xtreme 3

V hre Trial Xtreme 3 je cieľom zdolať náročnú motokrosovú trať v čo najkratšom čase. Pretekať môžete buď len tak s časom, alebo si vybrať niektorého z reálnych užívateľov, ktorí už danú trať niekedy absolvovali a zasúťažiť si s jeho „duchom“. Za výhry inkasujete virtuálne peniaze, ktoré sa zídu pri kúpe novej motorky, alebo výstroja. Zmeniť sa dá tiež oblečenie pretekára, treba mať však na pamäti, že za všetky zmeny sa platí virtuálnymi peniazmi, ktorých nikdy nie je prebytok. (Trial Xtreme 3 – zábavný motokros)

Trial Xtreme 3

Verzia: 7.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.7
Aktuálna cena: Zdarma

Flick Shoot

Hra sa odohráva na futbalovom ihrisku, vy ste v úlohe hráča, kopajúceho priame kopy, v čom sa vám snaží zabrániť súperov brankár. Cieľom je samozrejme prekonať ho, veľmi dôležité je však triafať aj rôzne bonusy, ktoré sa v bránke objavujú. V závislosti od zvoleného typu hry to môže byť čas alebo body navyše. Za brankárom býva navyše umiestnený statický alebo pohyblivý kruhový terč, ktorého trafenie pridáva extra porciu bodov. (Flick Shoot – strieľanie na bránku na všetky spôsoby)

Flick Shoot

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Slovný duel

Hra Slovný Duel prináša veľmi známy princíp stolovej hry založenej na širokej slovnej zásobe. Pri tvorení slov z písmen, ktoré máte k dispozícii, si nielen trénujete mozgové pochody, ale zároveň aj rozvíjate a upevňujete svoju slovnú zásobu, čo je vhodné najmä pre mladšiu generáciu hráčov. K dispozícii sú 2 herné módy – hra pre jedného hráča a online hra. V hre pre jedného hráča si môžete trénovať, ako vám skladanie slov ide a neskôr v hre cez internet môžete hrať proti reálnemu súperovi, ktorého si buď zvolíte alebo vám bude automaticky priradený. (Slovenská hra Slovný Duel)

slovny-duel-main

Verzia: 1.6.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.0
Aktuálna cena: Zdarma

OLO

OLO je logická a dá sa povedať aj strategická Android hra, ktorá sa vyznačuje hlavne svojou jednoduchosťou. A na nej je aj celá hra vlastne postavená. Hracie pole sa skladá zo 4 častí. Po krajoch sú umiestnené domáce pásy každého z hráčov, kde sa im vytvárajú ich vlastné OLO guľôčky. Na začiatku ich máte 6. Stredné pásmo je rozdelené na dve časti, pričom vašim cieľom je tá vzdialenejšia od vás. Vašou úlohou je do nej dostať čo najviac OLO guľôčok, pričom však musíte dbať na to, aby vo svojom útočnom pásme nemal viac guľôčok váš nepriateľ. Pozor si treba dávať aj na príliš silné rany, ktoré vašu, či súperovu guľôčku odhodia až do jeho domáceho pásma. Vtedy totižto súperovi na konte pribudne ďalší ťah a tým aj možnosť bodovať, či vyhodiť vašu guľôčku z útočného pásma. (OLO – keď stačí len myšlienka)

olo-main

Hungry Shark Evolution

Ak ste niekedy boli na dovolenke pri mori a báli ste sa útoku žraloka, tak v hre Hungry Shark Evolution si to môžete vymeniť a môžete strašiť, napádať a v najlepšom prípade aj zožrať hneď niekoľko ľudských jedincov. Všetko však treba brať s rezervou. Vašou úlohou je prostredníctvom 10 tonového bieleho žraloka uloviť čo najviac ľudí, pričom vôbec nesmiete brať ohľad na ich výkriky, či množstvo krvi, ktoré sa objaví vo vode. (Hungry Shark Evolution – pokračovanie obľúbenej oddychovky)

hungry-shark-evolution-main

Verzia: 5.6.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.6.0
Aktuálna cena: Zdarma

Marble Blast 3

Marble Blast 3 je perfektne spracovaná hra v štýle titulu Zuma. Na hraciu plochu neustále prichádzajú farebné guličky a vašou úlohou je strieľať do farebného hada guličky tak, aby ste spojili aspoň 3 v rovnakej farbe. Čím viac guličiek naraz odstrelíte, tým vyššie skóre dosiahnete. Body dostanete aj za combo, keď napríklad viackrát za sebou trafíte aspoň 2 trojice guličiek. Princíp hry je síce veľmi jednoduchý, no už po pár chvíľach zistíte, že to je náročnejšie, ako sa zdá! (Marble Blast 3 – zuma pre váš Android)

marble-blast-main

Verzia: 1.2.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.8
Aktuálna cena: Zdarma

RuniK

Android hra RuniK je výborne spracovaný logický titul, ktorý prevetrá nielen vaše mogové závity, ale aj rýchle reakcie vašich prstov. Vaša úloha v tejto hre je veľmi jednoduchá, a to označiť naraz čo najväčšiu skupinu rún jedným dotykom a dvojdotykom túto skupinu rún odstrániť. Čím viac rún v skupine označíte, tým viac bodov získate. Okrem zbierania rún sa musíte sústrediť aj na to, aby ste ich z plochy v danom leveli odstránili čo najviac. V hre na vás čaká aj niekoľko bočných úloh a zhruba 25 výziev, ktoré popri zbieraní rún musíte splniť. (RuniK – logická hra s runami)

runik

Tower Raiders 3

Tower Raiders 3 je výnimočne spracovaná Android hra s peknou a jednoduchou grafikou, ktorá zaujme hráča už po prvom spustení. Vašou úlohou je, ako v každej tower-defense hre, postaviť na hracie pole rôzne typy veží, ktoré vás ochránia pred neustále prichádzajúcimi nepriateľmi v postupných vlnách. Hra ponúka naozaj veľké množstvo levelov, ktoré na seba nadväzujú, takže je potrebné použiť logiku, aby ste si v prvých leveloch nepokazili neskoršiu hru. (Obedná prestávka: Tower Raiders 3)

tower-raiders-3-1

Článok bol uverejnený v časopise Android Magazín 04-2013.

17.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+