MojAndroid

Horiaci iPhone spôsobil paniku medzi ľuďmi nastupujúcimi do lietadla českého prepravcu v izraelskom Tel-Avive. Približne 150 cestujúcich, ktorí dovtedy disciplinovane nastupovali do lietadla,smerujúceho do Prahy, vyľakal horiaci telefón, ktorý patril mladému dievčatu Yarden Leviovej.

Telefón sa vznietil, hoci ho v tej chvíli majiteľka nepoužívala. Podľa vyjadrenia jej otca Yarden otvorila kabelku, následne videli oheň a sálalo z nej teplo. Dym a zápach spáleniny sa rýchlo šírili po lietadle a niektorí cestujúci si preto mysleli, že sa deje niečo s lietadlom. K vzniknutej panike určite prispela aj napätá atmosféra v krajine, ktorá je bičovaná konfliktmi a teroristické útoky nie sú ničím výnimočným.

Yarden Leviová, majiteľka telefónu a jej otec
Yarden Leviová, majiteľka telefónu a jej otec

Väčšina cestujúcich z lietadla ušla na letiskovú plochu. Kabelka s horiacim telefónom bola vynesená mimo lietadla a posádka ho pre istotu nechala úplne evakuovať a prehliadnuť. Let však nebol zrušený a lietadlo nakoniec odštartovalo asi s polhodinovým meškaním.

Nejedná sa o prvý prípad vznietenia telefónu a okrem iPhone boli zaznamenané prípady zhorenia či vybuchnutia napríklad telefónov značky Nokia či Samsungu Galaxy SIII alebo S4. Potenciálne nebezpečenstvo stúpa pri používaní neoriginálnych batérií alebo nabíjačiek.

Zdroj: mojIphone.sk

19.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+