MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Už tradične dobrá výdrž

Honor Play prichádza s batériou s kapacitou 3750 mAh. To je síce menej ako pri niektorých smartfónoch s porovnateľne veľkým displejom, no stále ide o nadpriemernú kapacitu, ktorá je schopná dosiahnuť nadpriemernú výdrž.

Honor Play nám na jedno nabitie vždy vydržal aspoň jeden celý deň, a to sme ho nikdy ani trošku nešetrili. Naplno sme sa snažili otestovať množstvo výkonu, ktorý telefón prináša, a tak sme každý deň aspoň na chvíľu spustili nejakú hru, ktorou bol často titul PUBG Mobile. V jednom konkrétnom prípade sme sa na jedno nabitie dostali bez problémov aj cez jeden deň, pričom výdrž v stand-by režime bola vynikajúca a v noci sa telefón vybil minimálne. Po približne 26 hodinách od odpojenia telefónu z nabíjačky takmer 3 hodinách a 15 minútach zapnutého displeja sme ešte stále mali 30 % zostávajúcej energie.

Na telefóne sme približne 40 minút hrali PUBG Mobile, hodinu sme pozerali YouTube videá a zvyšok času sme strávili štandardným používaním, ale aj vykonaním všetkých benchmarkov, ktorých výsledky vidíte v tejto recenzii. Vôbec tak nešlo o bežné používanie, práve naopak, telefónu sme dali zabrať, aj keď sme s ním nestrávili 5 či viac hodín, pri bežnom používaní by Honor Play pokojne zvládol aj túto hodnotu. Neraz sa nám stalo, že na konci dňa sme pri dvoch-dva a pol hodinách zapnutého displeja stále mali okolo 50 % zostávajúcej batérie, takže v tomto smere telefónu nemáme čo vyčítať.

Dobrou správou je aj podpora rýchleho nabíjania vďaka pribalenej Quick Charge nabíjačke. S tou sa telefón nabije vcelku rýchlo a hoci sme už testovali aj rýchlejšie sa dobíjajúce telefóny, Honor Play nás napriek tomu milo prekvapil – ako výdržou, tak aj rýchlosťou nabíjania. Nižšie si môžete pozrieť celkový priebeh nabíjania:

 • 15 minút – 20 %
 • 30 minút – 35 %
 • 45 minút – 48 %
 • 60 minút – 63 %
 • 1 hodina 16 minút – 100 %

Honor Play: Záverečné hodnotenie

Honor Play je zariadenie, ktoré sme tento rok skutočne nečakali. Hoci hráčske smartfóny sú stále populárnejšie a je zrejmé, že každý výrobca sa chce zviesť na tejto vlne záujmu, väčšina z nich prináša naozaj špeciálne smartfóny pre hráčov, ktoré sa často vymykajú zaužívaným konvenciám, a to najmä po dizajnovej stránke. Honor Play je však iný – na prvý pohľad ide o bežný, veľmi pekne spracovaný telefón, ktorého sila je ukrytá vo vnútri.

Telefón vás prekvapí svojím spracovaním, výkonom či celkovou odladenosťou systému. Všetko to platí dvojnásobne, ak vezmete do úvahy najmä extrémne agresívnu cenovku, s ktorou telefón prichádza na náš trh. Jediným, no pomerne veľkým nedostatkom, je fotoaparát. Ten patrí iba k priemeru, a aj to máme na mysli túto cenovú kategóriu. Je teda úplne jasné, pre koho je telefón určený a keď si ho kupujete, určite musíte mať na pamäti tento jeho veľký nedostatok. Naopak, vo všetkých ostatných smeroch ide o vynikajúce zariadenie, ktoré práve vo svojej cenovej relácii vyniká nad ostatnými konkurentmi.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.7

Honor Play

Hráčske smartfóny sú čoraz populárnejšie a Honor Play je jedným z najdostupnejších v tejto kategórii. Aj napriek nízkej cene ponúka výkon vlajkovej lode, obrovský 6,3" displej a veľmi pekné kovové spracovanie, ktoré poteší všetkých, ktorí nemajú radi súčasný trend smartfónov so sklenenou konštrukciou. Telefón ponúka dokonca aj 3,5mm jack pre slúchadlá, minimálny rámik okolo displeja a príjemné rozmery. Poteší aj veľkokapacitná batéria, ktorá sa zasa stará o vynikajúcu výdrž. Jedinou nedokonalosťou inak podareného telefónu sú fotoaparáty, ktoré sú požičané z nižšej triedy a tomu zodpovedajú aj nekvalitné výsledky.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
50 %
Fotoaparát

 • Fantastická cena
 • Obrovský displej a minimálny rámik
 • Super výkon
 • Výborná výdrž batérie
 • Osvieženie v podobe kovovej konštrukcie s dôrazom pre detail

 • Nekvalitné fotoaparáty
 • Pomerne vysoké zahrievanie pri náročnejších operáciách
10.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+