MojAndroid

Majitelia smart hodiniek Honor MagicWatch 2 budú mať od zajtrajšieho dňa dôvod na radosť. Honor totiž oznámil, že práve od 18. apríla dôjde k postupnému sprístupneniu dvoch nových funkcií z oblasti monitoringu zdravia. Inak povedané, od zajtrajšieho dňa sa začne s distribúciou novej softvérovej aktualizácie.

Po novom budú tieto smart hodinky schopné odmerať okysličenie krvi (SpO2 Monitor), a na menšej 42 mm verzii pribudne taktiež možnosť sledovania menštruačného cyklu. Táto funkcia by mala byť neskôr dostupná aj na hodinkách so 46 mm ciferníkom. Kedy presne, to už Honor nešpecifikuje.

Meranie okysličenia krvi

Hodnota okysličenia krvi môže byť zásadná pre správnu funkciu jednotlivých buniek a celého nášho organizmu. Hodinky Honor MagicWatch 2 pomáhajú merať okysličenie krvi, na základe ktorého môžete sledovať, ako sa vaše telo adaptuje v priebehu cvičenia alebo taktiež pri inej záťaži, napr. vo vysokej nadmorskej výške. Zároveň pomôže identifikovať, či sa počas cvičenia nepreťažujete alebo či nie je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Na smart hodinkách HONOR MagicWatch 2 si odmeriate mieru okysličenia krvi vrátane dát pri prípadnej zmene nadmorskej výšky. Táto funkcia môže byť nápomocná pri horských túrach alebo iných činnostiach, kde očakávate väčšiu aktivitu a záťaž srdca.

Monitoring menštruačného cyklu

HONOR pridáva taktiež funkciu monitoringu menštruačného cyklu, ktorá pomáha zaznamenať cyklus a jeho symptómy, odhadnúť nástup jednotlivých cyklov, zobrazovať dáta o nich, predpovedať plodné dni, pričom zároveň sleduje aj údaje o ostatných aktivitách alebo spánku, ktoré taktiež môžu byť ovplyvnené jednotlivými cyklami. Hodinky zobrazia upozornenie na blížiacu sa periódu niekoľko dní vopred podľa nastavení.

 

Nová sekcia Nákupný poradca

Hľadáte nové smart hodinky? Tak v tom prípade neprehliadnite článok Vyberáme najlepšie smart hodinky s cenou do 200€. Ak by ste chceli niečo cenovo dostupnejšie, pripravený je výber TOP smart náramkov s cenou do 50€. Sekcia Nákupný poradca ponúka širokú škálu rôznych výberov. 

17.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+