MojAndroid

Najnovšia funkcia “eye tracking” s podporou umelej inteligencie od Honoru umožňuje pohybovať vozidlom iba očami. V aute nemusí nikto sedieť. Automobilový inžinier chcel týmto experimentom ukázať, čo všetko sa dá vďaka funkcii sledovania očí dokázať.

Využil na to prémiový model smartfónu Honor Magic6 Pro, ktorý bude mať oficiálnu európsku premiéru na februárovej výstave MWC 2024 v Barcelone. Telefón dokáže množstvo zaujímavých vecí, no teraz vieme, že aj ovládať auto očami.

Funkcia sledovania očí v smartfóne Honor dokáže pohľadom rozhýbať auto
Funkcia sledovania očí v smartfóne Honor dokáže pohľadom rozhýbať auto | Zdroj: Honor

Umelá inteligencia, ktorá je súčasťou novej funkcie, dokáže pochopiť, kam sa používateľ pozerá a aký zámer chce pohybom očí dosiahnuť. Pomocou smartfónu Honor Magic6 Pro sa dajú pohľadom aktivovať štyri príkazy. Umožňujú zapnutie a vypnutie motoru, pohyb dopredu aj dozadu. Pri pohľade  na konkrétne tlačidlo na dve až tri sekundy, sa aktivuje príslušný príkaz, a vozidlo zareaguje.

Mohlo by vás zaujímať:

Honor vidí v umelej inteligencii budúcnosť a podľa neho môže zmeniť spôsob, akým budú ľudia komunikovať so svojimi zariadeniami. Viac informácií sa vraj dozvieme na podujatí Honoru, ktoré prebehne 25. februára v Barcelone. Nebude tam chýbať ani zástupca našej redakcie, prinesieme vám tak informácie z prvej ruky.

Naše oči, konkrétne pohľad na displej smartfónu, využívajú aj iní výrobcovia telefónov. Bežnou funkciou už je udržiavania zapnutej obrazovky, kým sa na ňu pozeráme. V minulosti prinieslo podobné funkcie ovládania smartfónu bez dotyku LG. Využilo na to aktiváciu gestami, no zaniknutím mobilnej divízie viac tieto možnosti firma nerozvíjala. Ovládanie len pohybom ruky ponúkal i Samsung.

Náš tip
Google bude pre Street View opäť mapovať slovenské cesty. Ktoré mestá navštívi?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+