MojAndroid

Smartfóny s mobilným systémom Android od jeho vzniku prešli dlhú cestu. V prvých rokoch museli využiť fyzické alebo senzorové tlačítka pre navigáciu v systéme umiestnené mimo displeja. Neskôr ich spoločnosť presunula do lišty na displej. Po tom, čo spoločnosť Apple vydala iPhone X s navigačnými gestami a veľa výrobcov Android zariadení ich predtým alebo potom implementovalo svojich nadstavieb systému, sa aj Google rozhodol integrovať gestá priamo do systému. Juhokórejská spoločnosť Samsung teraz pre smartfóny Galaxy sprístupnila v obchode Google Play aplikáciu One Hand Operation+. Tá vylepšuje a konfiguruje ovládanie systému pomocou gest jednou rukou.

 

Aplikácia ponúka viacero možností nastavení. Môžete si nastaviť, či budete využívať pravú alebo ľavú ruku. Pre jednotlivé gestá z okrajov obrazovky je možné pre rôzne smery ťahu nastaviť typické funkcie, ako tlačítko Home, Späť, Posledné spustené aplikácie, otvorenie notifikačného panelu alebo vytvorenie snímky obrazovky. Aplikácia má 2 MB a vyžaduje systém Android 7.0 Nougat a vyšší.

Verzia: 2.1.25.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.25.0
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Smartfóny Samsung prudko klesajú na cene
Náš tip
Aplikácia Samsung Galaxy Wearable dostáva dizajn One UI
12.3.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+