MojAndroid

Odľahčená verzia Honoru 7 zavítala aj na náš trh. Zákazníka sa snaží získať pomerom ceny a výkonu, ale aj pekným dizajnom. Môže však Honor 7 lite skutočne zaujať v rastúcej konkurencii? Na to sme sa pozreli pri našom testovaní.

Konštrukcia: Z každého rožka troška

Honor 7 Lite je tradičným zástupcom nižšej strednej triedy. Dizajn neohúri žiadnymi zbytočnými výstrelkami, naopak, je praktický a obľúbite si ho už pri prvom pohľade. Zaoblené rohy a ideálne veľký displej prispievajú k lepšiemu držaniu a ovládaniu v jednej ruke, pričom poteší aj použitie prémiových materiálov. Honor 7 Lite je sčasti vyrobený z kovu, ktorý má netradične zastúpenie najmä v podobe zadného krytu. Ten plynulo prechádza do bokov, ktoré sú už vyrobené z plastu. Prevláda hladká povrchová úprava v štýle lešteného kovu, ktorá ale so sebou prináša jednu nevýhodu. Zariadenie sa pri používaní zvykne, najmä v spotených rukách, šmýkať. Navyše, zadný kryt s obľubou zachytáva nečistoty. Ak chcete, aby vyzeral stále dobre, budete ho musieť občas vyčistiť.

Honor 7 Lite-9

Rozmiestnenie ovládacích prvkov vás na Honore 7 Lite určite neprekvapí. Ovládanie hlasitosti, spolu s tlačidlom zapnutia, výrobca umiestnil naľavo. Ani tu nechýba hybridný Dual SIM slot, ktorý je situovaný napravo. Využiť sa dá na vloženie dvoch nano SIM kariet alebo jednej nano SIM a rozširujúcej pamäťovej karty microSD.

Honor 7 Lite-10
3,5 mm audio jack sa tradične nachádza navrchu
Honor 7 Lite-4
Nabíjanie sa realizuje prostredníctvom microUSB konektora v spodnej časti zariadenia. Tu sa nachádza aj hlasný reproduktor.

Predná strana predstavuje kombináciu 5,2-palcového displeja, prednej kamery, telefónneho reproduktora a niekoľkých senzorov. Samozrejmosťou je notifikačná LED dióda, ktorá je však podobne ako v prípade modelov Huawei P9 Lite a Huawei P9 pomerne nevýrazná a cez deň ťažko viditeľná. V noci však o zmeškaných udalostiach informuje spoľahlivo a najmä diskrétne.

Kapacitné tlačidlá chýbajú úplne. Nahradili ich softvérové ovládacie prvky priamo na displeji.
Kapacitné tlačidlá chýbajú úplne. Nahradili ich softvérové ovládacie prvky priamo na displeji.

Najzaujímavejšou je už štandardne zadná strana. Tú osadil výrobca 13 Mpix fotoaparátom, ktorý mierne vystupuje z tela smartfónu, ako aj LED bleskom a snímačom odtlačkov prstov. Ten ponuka identické vlastnosti a funkcie ako Huawei P9 lite. To znamená, že okrem toho, že si pomocou nej telefón odomknete, tak ho môžete využiť aj na zodvihnutie hovoru, vypnutie budíka, zobrazenie notifikačnej lišty alebo prezeranie fotografií, ktoré môžete listovať bez dotykov na displeji. Vhod príde aj možnosť zamknúť aplikácie pomocou odtlačku prsta, čo môžete urobiť z aplikácie Správca telefónu.

Honor 7 Lite-5

Ako celok na nás Honor 7 lite nepôsobil zle, no trochu nám pri používaní prekážal hladký povrch, ktorý sa zvykne šmýkať a na dotyk pôsobí lacnejším dojmom. Kvalita konštrukčného vyhotovenia je ale na dobrej úrovni. Všetky časti do seba presne zapadajú bez zbytočných nepríjemných zvukov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
15.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+