MojAndroid

Asi ste sa už pozastavili nad znením nadpisu tohto článku. Android má vlastne hodinky, ktoré budú kompatibilné s Android zariadeniami? Znie to prinajmenšom podivne, hlavne ak vieme, že Android je operačný systém. V USA však prislúcha tento názov aj spoločnosti, ktorá sa už od roku 1991 zaoberá výrobou hodiniek. Nasledujúc dnešné trendy, odhalila verejnosti aj svoje nové zariadenie v podobe vlastných inteligentných hodiniek.

banner2

Ohľadom hodiniek Android zatiaľ nie je k dispozícii veľa informácií. Vieme však, že by mali byť kompatibilné s Android smartfónmi a ponúknuť by mali aj viaceré funkcie typické práve pre zariadenia v tejto kategórii. Na videu demonštruje spoločnosť napríklad aj možnosti ovládať hudobný prehrávač, prehrať a zaznamenať zvuk, či telefonovanie prostredníctvom hlasitého odposluchu. Samozrejmosťou majú byť aj funkcie a aplikácie pre čítanie správ, počítadlo krokov, kalendár alebo aj kalkulačka.

Hodinky sa majú začať predávať niekedy do konca roka za zatiaľ nezistenú cenu. V súčasnosti majú veľkú konkurenciu najmä v spoločnostiach Samsung a Sony, ktoré svoje hodinky už predávajú. Ak by však cena hodiniek Android zostala na prijateľnej hladine, tak by si určite našli svojich kupcov. Aká je cena, ktorú by ste za ne boli ochotní minúť vy?

Zdroj: Androidpolice

4.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+