MojAndroid

Nokia už pred dvomi rokmi mala spolu s predstavením Lumie 930 oznámiť aj inteligentné hodinky s kódovým označením “Moonraker”. Vtedy ale do toho vstúpil Microsoft kúpou ich mobilného biznisu a fínska spoločnosť tak musela zrušiť celý koncept hodiniek, ktorý prešiel pod hardvérovú divíziu Microsoft Band. Minulý rok sme si ale mohli pozrieť obrázky zrušených Moonraker hodiniek.

Náš tip
Microsoft Moonraker – inteligentné hodinky od Nokie, ktoré neboli nikdy predstavené

Dnes sa na Youtube objavilo aj video od používateľa “Nokibar”, ktorý odhaľuje hodinky v akcii. Môžete tu vidieť pár základných funkcií vrátane “swipe UI”, kedy potiahnutím prsta po displeji prepínate medzi aplikáciami. Nechýba ani špeciálne tlačidlo, ktoré po stlačení prepína medzi prostredím pre aplikácie a obyčajným vzhľadom hodín. Moonraker mali podporovať aj niektoré aplikácie, napríkad správy, e-mail alebo Facebook. Celé prostredie a ovládanie si môžete pozrieť nižšie.

Video ukazuje, o čo sme prišli. Okrem toho sa Microsoft vzdal šance na úspech aj v oblastí nositeľných zariadení s Windowsom 10. Dôvodom bolo rozhodnutie zamerať sa na silné stránky, a to počítače a univerzálne aplikácie pre VR a AR. Myslíte si, že by Microsoft prerazil s takýmito hodinkami? Kúpili by ste si ich, ak by sa dostali na trh?

Zdroj: The Verge

16.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+