MojAndroid

Hoci Samsung predstavil niekoľko nových modelov svojich inteligentných hodiniek, veľké zmeny oproti originálnym hodinkám Galaxy Gear nepriniesli. Najväčšmi sa odlišovali použitým operačným systémom, keďže Samsung upustil od Androidu a v nových hodinkách použil vlastný OS Tizen. Prisľúbil aj to, že tento systém sa dostane aj do staršej generácie hodiniek a v týchto dňoch sa to stáva realitou.

galaxy-gear-tizen

Ak vlastníte prvý model Galaxy Gear, pripravte sa na veľkú aktualizáciu. Android vo vašich hodinkách nahradí nový OS Tizen, pričom prinesie množstvo vítaných vylepšení. Zlepšiť by sa mala výdrž batérie a rôzne ďalšie vlastnosti hodiniek. Aktualizáciu si budete musieť nainštalovať prostredníctvom softwéru Samsung Kies na vašom počítači, zatiaľ nie je dostupná v aplikácii Gear Manager. Pripravte sa však na to, že táto aktualizácia úplne zmaže všetok obsah vašich hodiniek, preto nezabudnite zálohovať všetko, čo nechcete stratiť. Týchto niekoľko extra starostí sa však vyplatí – vaše Galaxy Gear budú bežať na novom systéme Tizen, pričom hneď na úvod zbadáte zmenu v podobe nového pozadia domovskej obrazovky, aké môžte vidieť na hodinkách Gear 2 či Gear 2 Neo. Ďalšou veľkou zmenou je aj pridanie vlastného hudobného prehrávača do hodín, nebudete tak viac obmedzovaní iba na vzdialené ovládanie prehrávania na vašom smartfóne. Ďalej si budete môcť nastaviť, aký príkaz sa vykoná pri dvojitom poklepaní na obrazovku, pribudli aj hlasové povely a mnohé ďalšie inovácie.

Nový update určite vdýchne život do originálnych Galaxy Gear, pričom im nepochybne pridá na využití. Tešiť sa určite môžete aj na väčšiu podporu aplikácii tretích strán, keďže týmto pádom zaniká prítomnosť Androidu v modelovej rade Galaxy Gear a vývojári sa môžu sústrediť na aplikácie kompatibilné s vlastným systémom od Samsungu.

Zdroj: cultofandroid

31.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+