MojAndroid

HMD Global na trh uvádzalo smartfóny pod značkou Nokia po dobu uplynulých 6 rokov. Fínska spoločnosť sa podľa informácií z GSMArena rozhodla pre vytvorenie svojej vlastnej značky mobilných telefónov s označením “HMD”.

Smartfóny HMD značku Nokia nenahradia. Pôjde o novú identitu

Smartfóny HMD a Nokia budú vzájomne naďalej existovať, avšak pôjde o dva rozdielne rady zariadení. Zákazníci môžu údajne očakávať kolaborácie s novými partnermi pri vytváraní nových modelov. CEO a spoluzakladateľ firmy HMD Global, Jean-Francois Baril, tvrdí, že HMD Global je “medziročne najrýchlejšie rastúcim výrobcom 5G smartfónov”. Zároveň patrí k lídrom aj pokiaľ ide o opraviteľnosť a udržateľnosť zariadení.

Pripravované smartfóny pod novým menom údajne nezávislo vytvoria nový svet telekomunikácií so zameraním na požiadavky samotných používateľov. HMD Global seba považujú za jedného z najväčších výrobcov smartfónov v Európe a onedlho sa chystajú dodávať “vysokokvalitné a cenovo dostupné” mobilné telefóny pre zákazníkov na celom svete. Momentálne nie je známa žiadna časová línia, kedy by sme sa mali novej značky smartfónov dočkať, no už čoskoro je možné očakávať ďalšie správy.

Náš tip
Štvorkári najviac kupovali iPhony a Xiaomi. Za kvalitu si nemajú problém priplatiť
12.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+