MojAndroid

Herný ovládač, ktorý by pri hraní hier skutočne spôsoboval stratu krvi, sa objavil na Kickstarteri v podobe davovofinancovaného projektu. Jeho autori sa pre jeho realizáciu snažili získať dotáciu vo výške 222-tisíc amerických dolárov, čo sa im však pre zrušenie kampane zo strany prevádzkovateľa  nepodarilo dosiahnuť. Prečo vlastne tak urobil nie je známe, no mohlo to mať čo to dočinenia so samotnou povahou zariadenia.

Herný ovládač mal fungovať na princípe upraveného herného ovládača. Srdcom celého systému bolo Arduino, ktoré prijímalo signály na základe vibračnej odozvy ovládača, ktorá sa aktivuje vždy, keď v hre dostanete zásah alebo prehrávate. Tento signál vyšle povel na odčerpanie krvi do zariadenia, ktoré sa používa pri bežných odberoch krvi v nemocniciach. Celý systém bol určený pre dobročinnú činnosť a pre získanie ďalších darcov krvi, ktorých je v Kanade a ostatných krajinách stále nedostatok. Novým, zábavným spôsobom, mali autori projektu na odber prilákať ďalších ľudí, ktorí by boli ochotní podaliť sa o svoju krv s ostatnými.

Autorom projektu tohto herného ovládača nepochybne nechýbal nápad, no ľudia na Kickstarteri by boli asi len veľmi málo ochotní zaplatiť za niečo, čo by vlastne ani nemohli vlastniť. Zariadenie by putovalo od mesta k mestu a darcovia, ktorí si zaplatili, by mohli takýmto unikátnym spôsobom darovať svoju krv na dobročinné účely. Žiaľ, o projekt bol veľmi malý záujem a nakoniec bol aj zo strany Kickstarteru zrušený. Keby ste ale mali možnosť, chceli by ste vyskúšať takýmto spôsobom darovať svoju krv?

Zdroj: cnet

25.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+