MojAndroid

Prvýkrát po veľmi dlhom čase spoločnosť Meta nie je skloňovaná v súvislosti so škandálom, či pokutou, ale tentokrát sa zaslúžili o celkom príjemnú novinku. Okrem oznámenia nového headsetu na virtuálnu realitu (ďalej len VR), prišli aj s niekoľkými očakávanými hrami, ktoré budú na ich VR dostupné. Jednoznačne tak celému svetu dali najavo, že plánujú konkurovať spoločnostiam ako Apple a PlayStation. S informáciou prichádza internetový portál TheVerge.

Tituly, ktoré potešia aj oddaných hráčov

Jednou z najočakávanejších hier z dielne Meta je Asgard’s Wrath 2. Pokračovanie obľúbeného titulu sľubuje naozaj veľa. RPG hra bude obsahovať šermiarske súboje, hádzanie sekerou, rybolov, rôzne minihry, logické úlohy a mnohé ďalšie. Zabrať by vám mala minimálne 60 hodín a dočkáme sa jej už v zime tohto roku. Možno ešte väčšie nadšenie rozpútala informácia, že populárna séria Assassin’s Creed príde nakoniec aj na VR platformu. Viac by sme sa o tom mali dozvedieť od Ubisoftu 12. júna.

hra Stranger Things na VR
hra Stranger Things na VR | Zdroj: Meta

Pre fanúšikov seriálu Stranger Things prichádza celkom sľubná hra, v ktorej budete môcť zastávať postavu hlavného záporáka, známeho aj pod menom Vecna. Tá by mala vyjsť niekedy na jeseň. Trošku menej populárny titul, Samba de Amigo, by mal ponúknuť podobný virtuálny zážitok ako známy Beat Saber. Nakoľko sa uchytí, je zatiaľ ťažké predpovedať. Fanúšikovia sa tešia aj na novú VR Ghostbusters hru, ktorá vám dá možnosť zahrať sa na lovcov duchov spolu s ďalšími tromi kamarátmi. Tento titul by mal tiež vyjsť na jeseň.

Čím sa odlíši Meta Quest 3 od iných VR?

Spoločnosť Meta sľubuje podľa vlastných slov vyššie rozlíšenie, silnejší výkon, prelomovú technológiu a tenší a pohodlnejší headset. Za cenu skoro 500 USD dostanete 128 GB úložný priestor, bezdrôtové nabíjanie a dokonca aj grafický procesor od Snapdragon. Za touto zmenou dodávateľa si sľubujú plynulejší výkon a ostrejšie detaily. Prinesú aj novú technológiu, ktorá bude schopná spojiť fyzický svet s tým virtuálnym. Vďaka tomu si budete môcť napr. zahrať stolnú hru v pohodlí vašej obývačky na vlastnom stole.

Meta Quest 3
Meta Quest 3 | Zdroj: Meta

Nová generácie Quest VR by mala byť až o 40 % tenšia, než jej predchodca. Očakávame aj prerobený systém na monitorovanie pohybu rúk. Nenastanú taktiež žiadne problémy s kompatibilitou, nová konzola bude podporovať aj tituly z Quest 2, čo zahŕňa viac ako 500 rôznych hier. Navyše s príchodom novej VR sa cena tej predošlej zníži na skoro 300 USD.

Náš tip
Používatelia Netflixu sú pobúrení a rušia predplatné. Čo je dôvodom?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+