MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA sprístupnila na obchode Play dve kultové hry, ktoré si viacerí z vás určite ešte pamätajú. Half-life 2 a Portal patria medzi veľmi úspešné tituly, ktoré si zahrali milióny hráčov po celom svete. Spoločnosť NVIDIA ich reinkarnovala a pretvorila tak, aby fungovali na Androide. Jedinou nevýhodou, že musíte disponovať hernou konzolou NVIDIA Shield. Pre ostatné zariadenia sú tieto dve kultovky zatiaľ nekompatibilné.

Spoločnosť Valve, ktorá je tvorcom týchto hier, informovala o snahe portovať titul Portal na Android ešte v marci. Keďže Half-life 2 beží na rovnakom engine, tak jeho port bol len otázkou času, dozvedeli sme sa o ňom však len pred týždňom. Teraz sú obidva tituly exkluzívne dostupné v obchode Play za sumu 7,99€. Ktorú si vybrať?

Ak mate radi logické hry, tak jednoznačne Portal. V ňom je vašou úlohou prechádzať rôznymi miestnosťami budovy pomocou portálov, ktoré vytvárate špeciálnou portálovou zbraňou. Portál sa dá využiť nielen na premiestňovanie, ale napríklad aj na gravitačné zrýchlenie dôležité napríklad pri prekonávaní najrôznejších prekážok. Half-life 2 je naopak hrou akčnou so zbraňami, vlastným príbehom a hrdinom doktorom Gordonom Freemanom. Oproti Portálu ponúka dlhší gameplay, unikátne zbrane, ale aj postavy.

Verzia: 67
Aktuálna cena: 10,99 €
Verzia: 67
Aktuálna cena: 10,99 €

Verzia: 67
Aktuálna cena: 10,99 €
Verzia: 67
Aktuálna cena: 10,99 €

Škoda, že tieto novinky pre OS Android zatiaľ nespustíte na iných zariadeniach ako na hernej konzole od NVIDIE. Ktovie, možno sa čoskoro dočkáme aj verzie pre klasické smartfóny a tablety.

Zdroj: androidcentral

13.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+