MojAndroid

Apple s uvedením nového iPhone 5S predstavil aj novú pre toto zariadenie unikátnu funkciu – snímač odtlačkov prstov. Hoci už od začiatku sa vynorili obavy u ich zneužitia, Apple svojich zákazníkov ubezpečuje, že ich odtlačky sú bezpečne uložené v pamäti iPhonu, bez možnosti prístupu tretích strán a aplikácií. Hoci zabezpečenie odtlačkami prstov nepatrí práve k tým najbezpečnejším metódam, pri smartfóne je tento spôsob viac než postačujúci. Navyše, výrazne uľahčuje a zrýchľuje samotný proces prihlasovania do zariadenia, v prípade iPhonu 5S aj autorizáciu platieb na Appstore a iTunes. To, že tento spôsob ochrany  pred cudzím vniknutím nie je na 100% bezpečný  dokázali aj hackeri z Chaos Computer Club. Tým sa podarilo biometrický senzor nachádzajúci sa v iPhone 5S oklamať tým, že na latexovú vrstvu naniesli odtlačok prstu vzatý zo skleneného povrchu.

Z trochu iného súdka sú 3 alternatívne spôsoby, ako sa dá iPhone 5S od Apple odomknúť. Predpokladám, že ani jeden z nich sa nebude reálne využívať, ale pre prípad, že by používatelia iPhone 5S zatúžili po odomykaní smartfónu bradavkou, prstom na nohách, alebo labkou ich štvornohého miláčika, tak táto možnosť tu naozaj je. Ak ste rozmýšľali nad možnosťou, kedy niekto odsekne palec a použije ho k odomknutiu smartfónu, tak tento spôsob fungovať nebude. Senzor v Apple je prispôsobený tak, aby podobnému odomknutiu zabránil.

Zdroj: metro.co.uk

23.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+