MojAndroid

Momentálne najviac očakávanou hrou na svete je už nejaký ten piatok GTA VI, ktorú má na starosti Rockstar. Práve šestka by mala nadviazať na mimoriadne úspešnú päťku, ktorá stále zaznamenáva vysoké čísla používateľov. Pár hodín pred spustením prvého traileru sa však stalo to, čo by málokto čakal.

Na sociálnej sieti X (Twitter) sa objavil prvý trailer na hru skôr, ako sa objavil na oficiálnom YouTube účte spoločnosti Rockstar. Môže za to únik, na ktorý firma musela promptne reagovať. Celý trailer tak nečakane sprístupnili skôr, ako pôvodne sľubovali.

Zábery z hry | Zdroj: Rockastar
Zábery z hry | Zdroj: Rockstar

Donútili ich ohromujúce čísla, ktoré príspevok na X dosahoval. Tento trailer tak predznamenáva príchod hry, na ktorý si však ešte nejaký čas počkáme. Vývojári oznámili, že GTA VI by malo prísť na prvé konzoly v roku 2025 a nie 2024 ako sa predpokladalo.

Čo môžeme očakávať z traileru?

Dej celej hry sa bude odohrávať v modernom Vice City, ktoré je veľmi podobné celému štátu Florida a mestu Miami. Na prvý pohľad vyzerajú zábery z mapy veľmi podobne ako pri GTA V, no graficky má táto hra byť na úplne inom leveli, čo potvrdzujú aj snímky v traileri.

GTA VI
Zábery z hry | Zdroj: Rockstar

Hlavnou zmenou je použitie prvej ženskej postavy ako hlavnej hrdinky, ktorá sa na začiatku nachádza vo väzení. Niečo podobné si môžete pamätať z hry GTA San Andreas, kde hlavný hrdina Carl Johnson (CJ) začínal tiež vo väzení, no hra štartovala až po jeho príchode do rodného Los Santos. Môžeme tak predpokladať, že teraz sa najprv budeme musieť dostať z toho väzenia.

Počas doby čakania na novú hru nás ešte Rockstar určite nakŕmi nejakými ďalšími trailermi a nám neostáva nič iné ako čakať na rok 2025. Niektoré zdroje hovoria o 1. Apríli 2025, ako o dátume spustenia globálneho predaja.

Očakáva sa, že počítačoví hráči si (rovnako ako v prípade GTA V) budú musieť na hranie šestky počkať, pretože aj v predchádzajúcom prípade sa hra dostala na pulty iba vo verziách pre Playstation a Xbox.

Náš tip
Súťaž so spoločnosťou ESET ukončená. Poznáme výhercov licencií a smartfónu
5.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+