MojAndroid

Spoločnosť Gresso stihla ešte predvianočnú sezónu a na trh prináša luxusný smartfón Radical R1. Ide o zariadenie vyrobené z titánu, ktoré sa bude vyrábať v limitovanej edícii 999 kusov. Pokiaľ sa vám pozdáva, pripravte si $1800. To je totižto suma, za ktorú sa tento luxusný Android kúsok predáva v Európe a USA.

gresso-radical-r1-1

Telo vyrobené z titánu Ti-6Al-4V stroje opracúvajú až 9 hodín. Potom prichádza na rad ľudská ruka, ktorá ho leští až do dokonalosti ďalšie 4 hodiny. Len tak môže vyniknúť zaujímavá štruktúra kovu, ktorú Gresso Radical R1 ponúka. Zadná časť smartfónu pritom ponúka okrem titánu aj dva celky vyrobené z odolného skla Gorilla Glass. To je spracované špeciálnou technológiou a ponúka čierne tieňovanie. Prednú stranu zas dopĺňajú zaujímavé kapacitné tlačidlá, ktoré sú zapracované priamo do titánového krytu. Vedľa nich nájdeme logo výrobcu, ktoré je pri vyššom modeli vyrobené zo žltého alebo bieleho zlata (za príplatok $500).

gresso-radical-r1-2

gresso-radical-r1-3

Smartfón s rozmermi 138 х 69 х 12 mm ponúka 4,5″ displej s qHD rozlíšením (960×540 px). Vnútri sa ukrýva neznámy 4-jadrový procesor s taktom 1,2 GHz a nechýba ani 8 Mpix fotoaparát s Full HD videom a 32 GB vnútornej pamäte, samozrejme bez slotu na microSD rozšírenie. Zaujímavosťou je prítomnosť dvoch slotov na SIM kartu, čo je jav, ktorý zvykneme vídať skôr pri zariadeniach v najnižšej cenovej relácii. Operačným systémom je v tomto prípade Android 4.1.2 Jelly Bean, zrejme doplnený aj o špeciálnu nadstavbu výrobcu. Viac sa o zariadení dozvieme už na CES 2014 v Las Vegas, kde sa plánuje spoločnosť Gresso prezentovať aj týmto modelom.

Zdroj: GSMArena

21.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+