MojAndroid

Možno ste sa už stretli so situáciou, keď vaša batéria mala zrazu z nejakého neznámeho dôvodu o desiatky percent nižšiu kapacitu ako by ste v danej chvíli očakávali. Ak to nebolo zapríčinené vašou nedbalosťou a nezabudli ste si poriadne dobiť svoj smartfón, pravdepodobne vám na pozadí beží aplikácia. Tá vyťažuje procesor alebo spúšťa nechcené procesy, ktoré nedovolia, aby vaše zariadenie prešlo do režimu hlbokého spánku. To spôsobuje nadmerné vybíjanie batérie. Ak chcete podobnému problému predísť, použite aplikáciu s názvom Greenify.

Greenify 4 Greenify 1

Greenify je jednoduchá aplikácia, ktorá sa postará o hibernáciu vybraných aplikácií v prípade, ak ich práve aktívne nepoužívate. K “zamrazeniu” aplikácie dôjde vždy krátko na to, ako vypnete displej (2-5 minút). Hybernácia sa postará o to, aby aplikácie na pozadí zbytočne nevyužívali dostupné zdroje zariadenia a uvoľní tak časť pamäte RAM a zníži spotrebu. Do zoznamu môžete s výnimkou systémových, pridať akékoľvek iné nainštalované aplikácie. Greenify umožňuje ich manuálne vybranie, pričom ako pomôcka je k dispozícii aj zoznam aplikácií, ktoré bežia na pozadí alebo môžu spomaľovať zariadenie.

Greenify 2 Greenify 3

Autor neodporúča hibernovať aplikácie určené na prijímanie SMS alebo hodiny a launchery. Spôsobilo by to totižto ich nefunkčnosť a zmeškaný budík či SMS je predsa to posledné čo potrebujete. Pri hibernovaní sa väčšina operácií na pozadí zastaví. Nebudú sa tak aktualizovať widgety na ploche a prijímané nebudú ani push notifikácie – napríklad zo sociálnej siete Facebook. Čakajúce správy vám tak prídu až po tom, ako aplikáciu znova spustíte.

Aplikácia Greenify je vhodná pre všetkých, ktorí chcú opäť o niečo predĺžiť výdrž zariadenia na batériu. Pri našom testovaní na Nexuse 4 sme si všimli, že prechod z hibernovaného do aktívneho stavu trvá pri niektorých aplikáciách dlhšie, čo môže niekomu trochu prekážať. Nevýhodou môže byť tiež nemožnosť prijímať notifkácie z hibernovaných aplikácií, čo je však daň za zníženie spotreby. Greenify je určený pre všetky rootnuté zariadenia s Androidom 3.1 a vyšším a na Google Play je dostupný zadarmo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

18.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+