MojAndroid

Spoločnosť Corning je vo svete mobilných zariadení známa vďaka svojmu odolnému sklu Gorilla Glass. Momentále sa vo svojej najnovšej verzii nachádza na vlajkovej lodi spoločnosti Samsung. Gorilla Glass 3 sľubuje zvýšenú odolnosť voči  škrabancom, no podobne ako aj iné sklá tejto spoločnosti, chráni jeho povrch špeciálna oleofóbna vrstva, ktorá zvyšuje odolnosť skla voči zachytávaniu odtlačkov prstov a nečistôt. Aj keď oproti starším materiálom bez tejto ochrany je pokrok viditeľný, stále je čo zlepšovať. Vedomí sú si toho aj v spoločnosti Corning, ktorá podľa najnovších správ pracuje na novom type takejto ochrany.

Gorilla Glass

David R Velasquez, riaditeľ pre marketingové a obchodné operácie spoločnosti Corning prezradil, že pracujú na novom type skla Gorilla Glass, ktoré by v tomto smere malo zabezpečiť oveľa lepšiu ochranu. Už v blízkej budúcnosti by sme sa teda mali dočkať skla, ktoré bude nielen odolné voči mechanickému poškodeniu, ale aj pred šmuhami, škvrnami, odleskami a vznikom choroboplodných zárodkov. Informoval o tom portál Digitimes.

6.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+