MojAndroid

Spoločnosť Corning je vo svete mobilných zariadení známa vďaka svojmu odolnému sklu Gorilla Glass. Momentále sa vo svojej najnovšej verzii nachádza na vlajkovej lodi spoločnosti Samsung. Gorilla Glass 3 sľubuje zvýšenú odolnosť voči  škrabancom, no podobne ako aj iné sklá tejto spoločnosti, chráni jeho povrch špeciálna oleofóbna vrstva, ktorá zvyšuje odolnosť skla voči zachytávaniu odtlačkov prstov a nečistôt. Aj keď oproti starším materiálom bez tejto ochrany je pokrok viditeľný, stále je čo zlepšovať. Vedomí sú si toho aj v spoločnosti Corning, ktorá podľa najnovších správ pracuje na novom type takejto ochrany.

Gorilla Glass

David R Velasquez, riaditeľ pre marketingové a obchodné operácie spoločnosti Corning prezradil, že pracujú na novom type skla Gorilla Glass, ktoré by v tomto smere malo zabezpečiť oveľa lepšiu ochranu. Už v blízkej budúcnosti by sme sa teda mali dočkať skla, ktoré bude nielen odolné voči mechanickému poškodeniu, ale aj pred šmuhami, škvrnami, odleskami a vznikom choroboplodných zárodkov. Informoval o tom portál Digitimes.

6.6.2013
 • remusator

  Nejaka nanovrstva by riesila obe veci sucasne. Dokonale hladky povrch by zabranil usadzovaniu ako necistot, tak bakteri.
  Za klavesnicou to znie tak pekne a jednoducho, no vyrobit to je asi zlozitejsie.

  • emajko159

   dokonale hladky povrch je nemozny. to by nesmelo byt z gulatych atomov ten material.

 • Petr Štětka (ŠTĚTY)

  To už tu bylo 100krát, hlavně aby už udělaly nějaké odolné sklo proti všemu.

  • sanders2221

   aj proti dotykom nie? :D

 • Samuel Scopom
 • Ono to fakt naštve.. Keď si na tablete nakrájam slaninu- hodiny na ňom potom nič neprečítam. Hodiny!

+