MojAndroid

Motorola, nová divízia Googlu, podala komisií pre medzinárodný obchod novú patentovú žalobu proti spoločnosti Apple, v rámci Spojených štátov amerických, pre porušenie siedmich patentov vo svojich iOS zariadeniach a dokonca aj Macoch. Konkrétne sa jedná o patenty spojené s osobnou asistentkou Siri, pripomienkami, notifikáciami mailu a prehrávaní médií na telefónoch.

Google kúpil hlavnú časť Motorola Mobility takmer pred rokom za 12,5 miliardy dolárov a jej kúpa je považovaná, za najväčší obchod spoločnosti. Novo nadobudnutá akvizícia posilnila postavenia Googlu na trhu mobilných telefónov a patenty, ktorými sa takto vyzbrojil, umožňujú posilniť konkurenčný boj s Applom. Zdá sa, že týchto výhod využije v novom súdnom konaní.

Apple bojuje v súdnych sieňach s Motorolou už od roku 2010 a aj v tomto prípade sa zdá, že nedôjde k dohode licencovaní dotknutých patentov. Motorola sa dožaduje zákazu importu iPhonu, iPadu a Macov, do Spojených štátov amerických (výroba prebieha v Ázií).

Magazín Bloomberg získal e-mailové vyhlásenie spoločnosti Motorola Mobility :

“Radi by sme urovnali tieto patentové záležitosti, ale neochota spoločnosti Apple spolupracovať na vytvorení licencie nám nezanecháva žiadnu možnosť, len brániť seba a inovácie našich technikov,” (voľný preklad)

Zdroj: iphonemania.sk

20.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+