MojAndroid

Portfólio internetových služieb spoločnosti Google sa neustále rozrastá, rovnako ako aj počet ich používateľov. Časť politiky Googlu spočíva v ponuke svojich produktov zdarma, výmenou za zber osobných informácií, ktoré sú ďalej použité na optimalizáciu vyhľadávania, reklamné účely a mnohé iné záležitosti. V súvislosti s novými zásadami ochrany osobných údajov, ktoré Google vydal v minulom roku, plánuje väčšina európskych re­gu­lá­to­rov ochra­ny osob­ných dát a súk­ro­mia prijať opatrenia už v lete tohto roka.

Zásady ochrany osobných údajov Googlu

Európska únia vidí združovanie dát o používateľovi, ako potencionálne riziko pre súkromie jednotlivcov a práve z tohto dôvodu sa až 27 európskych regulátorov rozhodlo odoslať  spoločnosti Google “praktické odporúčania” pre zmenu politiky ochrany súkromia. Rovnako bola stanovená aj štvormesačná lehota na prehodnotenie. Pretože Google zatiaľ neposkytol adekvátnu odpoveď a nezačal riešiť tieto problémy, v pondelok sa rozhodlo o zriadení ďalšieho procesu a pokračovania vo vyšetrovaní.

Zatiaľ nie je isté, aké akcie plánujú regulátori prijať proti Google. Avšak v blízkej budúcnosti bude zriadená pracovná skupina, ktorá bude spolupracovať so spoločnosťou na riešení vzniknutého problému.

Zdroj: reuters

19.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • alex zgabur

  to je hrozne jak googel si nechava nase informacie
  ale dokým ich neposkytne dalej nemalo by to byt trestne ne?

  • riki137

   ale ako vies ze ich neposkytuje dalej.

 • rizo

  Nechapem co z toho robite paniku. Je to kazdeho osobna vec ci bude sluzby od google pouzivat alebo nie, komu sa nepaci, nikto ho nenuti vyuzivat tieto sluzby. Osobne nerobim nic, kvoli comu by som sa mal bat, ze ma google moje osobne udaje..nie som agent, dealer ani terorista..tak nech si ich google ma, tak isto ako en inych pochybnejsich institucii (soc. poistovna napr. :) Viac mam strach z toho, ze sa idu v tejto veci angazovat nejaky pofiderni, umelo vytvoreni EU regulatori!

+