MojAndroid

Google sa rozhodol ešte výraznejším spôsobom vstúpiť do sveta hudobných streamovacích služieb a predstavil YouTube Music Key – dlhoočakávanú službu, umožňujúcu prehrávanie skladieb z YouTube na pozadí, v offline režime bez pripojenia na internet a hlavne bez otravných reklám.

YouTube Music Key však bude zatiaľ len v beta verzii a dostupná len na základe pozvánok. Prihlásiť sa možno už teraz na tejto adrese, pre používateľov zo Slovenska však zrejme nová služba zatiaľ nebude dostupná. Každopádne, nám sa nepodarilo dostať ani na samotnú stránku, záujem je zrejme veľký a stránka je preťažená.

YouTube Music Key

Prvých šesť mesiacov bude pre používateľa Music Key bezplatný, úvodná „akciová“ cena bude potom 7,99 dolára. Plná cena je stanovená na 9,99 dolára, teda rovnako ako napríklad u Spotify. Prístup k novej službe by však mali mať aj predplatitelia Google Hudba Naplno.

V súvislosti s uvedenými zmenami Google aktualizuje tiež mobilnú aplikáciu YouTube pre Android a iOS a pozmenené bude aj jej desktopové rozhranie. Stať by sa tak malo v priebehu nasledujúcich týždňov.

Tento krok Google sa javí ako logický, keďže YouTube je označovaná ako najväčšia hudobná streamovacia služba na svete a medzi používateľmi je veľmi populárna. Uvedením Music Key sa Google bude snažiť viac využiť jej finančný potenciál a výraznejšie ju monetizovať.

Zdroj: mashable.com, androidpolice.com

12.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+