MojAndroid

Spoločnosť Google dnes počas svojej konferencie #madebygoogle predstavila okrem nových smartfónov a VR headsetu aj ďalšie zaujímavé zariadenia. Ide napríklad o nový router, zariadenie Chromecast či inteligentný reproduktor s podporou pre Google Assistant.

Router Google WiFi má byť jednoduchým riešením pre naše internetové potreby. Okrem pokrytia veľkej plochy aj v domoch by malo zariadenie poskytnúť aj veľmi prehľadné prostredie, vďaka ktorému bude možné nastaviť všetky potrebné funkcie a možnosti z prostredia jednoduchej aplikácie. Budete tak môcť napríklad blokovať prístup k vašej sieti vašim deťom v danej dobe. Zariadenie bude možné predobjednať v novembri za 129 USD za jeden kus, prípadne 299 USD za tri kusy pre väčšie domácnosti. Zariadenie Google WiFi bude dodané začiatkom decembra.

google-wifi

Ďalším predstaveným zariadením je Chromecast Ultra, ktoré prináša zaujímavé nové funkcie. Tou najzaujímavejšou je podpora prehrávania v 4K rozlíšení, HDR obrazu a Dolby Atmos zvuku. Okrem toho pribudne 4K obsah v aplikácie Google Movies. Vylepšený bol aj výkon zariadenia, takže vyššie rozlíšenie nebude robiť problémy. Pribudol aj ethernetový port, vďaka čomu budete môcť využiť skutočne vysoké rýchlosti vášho internetu. Samozrejmosťou je podpora pre všetok obsah, ktorý je už teraz dostupný pre zariadenia Chromecast. Nový Chromecast Ultra bude dostupný v novembri za 69 USD.

Ďalším zaujímavým produktom je Google Home. Ide o inteligentný reproduktor, ktorý zvládne prehrávanie hudby, no má zabudovanú podporu pre Google Assistant. Vďaka tomu budete môcť prostredníctvom zariadenia využívať všetky funkcie tohto asistenta. Okrem hlasového ovládania využijete aj dotykovú plochu, pomocou ktorej môžete manipulovať so zariadením. Základom bude ale práve hlasové ovládanie, prostredníctvom ktorého môžete napríklad nastaviť budík, ale aj vyhľadávať informácie na internete.

google-home

Zariadenie zvládne napríklad prehranie obľúbeného soundtracku aj bez toho, aby ste poznamenali interpreta a názov piesne. Aj tu sa uplatňuje inteligencia Google asistenta, ktorý zvládne aj takéto pokročilé hlasové ovládanie. Okrem hudby to ale využijete aj pri vyhľadávaní informácií na internete, ale aj pri zadávaní rôznych príkazov.

To znamená, že môžete zariadeniu bez problémov prikázať, aby zaznamenal vaše povinnosti a úlohy v priebehu dňa. Okrem toho vám Google Home ráno povie, čo vás čaká, aké je počasie a aká je premávka na vašej trase do práce. Okrem toho zvládne reproduktor aj také funkcie, ako napríklad náhodný hod mincou, čo sa vám môže v dobe elektrických platieb určite zísť.

https://youtu.be/nWiIWyCeZso

Google Home zvládne aj ovládanie niektorých zariadení Internetu vecí. Ak máte doma Chromecast, prostredníctvom Google Home môžete napríklad ovládať aj vašu televíziu. Okrem toho môže ísť napríklad o inteligentné žiarovky Philips Hue či termostat Nest. Poteší aj integrácia so službou IFTTT, čo zasa otvára dvere množstvu ďalších funkcií a možností. Zariadenie si môžete predobjednať už teraz abude k dispozícii za 129 USD, pričom prvých 6 mesiacov dostanete zdarma predplatné služby Google Red. Vybrať si budete môcť zo šiestich rôznych farebných a materiálových prevedení tak, aby sa zariadenie čo najlepšie hodilo do vašej domácnosti.

google-home-farby

4.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+