MojAndroid

Ak ste už nejaký ten čas používateľom Wear OS, zrejme ste si všimli, že niektoré aplikácie z Obchodu Play občas nie sú veľmi dobré. Takzvané usmernenia kvality, ktoré vyšli spolu s Wear OS 2.0 sa čoskoro stanú povinnými, aby sa predišlo nefunkčným či “nekvalitným” aplikáciám.

Ak vývojári chybné appky neopravia, nebudú dostupné v Obchode Play

Podľa informácií spoločnosti Google sa začnú od 1. októbra tohto roka oficiálne uplatňovať “usmernenia kvality” pre nové aplikácie. Už existujúce aplikácie ich budú musieť uplatniť do 4. marca 2019. To znamená, že vývojári aplikácií budú musieť brať do úvahy aj funkčné, ale aj vizuálne kritériá. Podrobné pokyny sú zverejnené na stránke Android Dev.

Zdá sa, že Wear vývojári netestujú svoje aplikácie na rozličných obrazovkách, čo môže spôsobovať problémy s rozhraním. Ak tieto a obdobné problémy nebudú z ich strany opravené do uvedených termínov, ich aplikácie nebudú dostupné v Obchode Wear OS Play.

Ďalšie články k téme: 

Náš tip
Michael Kors prichádza s novou generáciou smart hodiniek s Wear OS

20.8.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+