MojAndroid

Google si pre developerov pripravil nové návody k Material dizajnu aplikácií. Tvorca Androidu si je vedomý, že vývojári potrebujú usmernenia, ktoré by ich previedli tvorbou jednotlivých prvkov pri návrhu aplikácie. Aj preto sa rozhodol aktualizovať návody pre Material dizajn, ktoré sú teraz dostupné pre všetkých na stránkach spoločnosti.

Aktualizáciou prešla sekcia, ktorá vysvetľuje čo Material dizajn vlastne je a aký je jeho význam, ale aj časť venujúca sa zmenám. Google tiež prikladá viac detailov pre návrh ikon, prvkov navigácie v systéme, prechodov, techník skrolovania, formátov dátumu a času, chýb a veľa ďalších. Samozrejme, tieto usmernenia a návody sú určené predovšetkým pre developerov, ktorí sa chcú novými usmerneniami riadiť a chcú novinky Googlu priniesť aj pre používateľov svojich aplikácií. Koniec koncov, z týchto dokumentov nebudú ťažiť len samotní vývojári, ale aj používatelia.

Zdroj: google

4.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+