MojAndroid

Do prvého apríla, medzinárodného dňa vtipov a žartov, máme ešte päť dní, no Google, zdá sa, nemohol so svojim žartom viac vydržať. Ako inak by sa dalo vysvetliť to, že si spoločnosť vystrelila z vývojárov a autorov, celkovo až osem dní pred prvým aprílom. A to dokonca mimoriadne nevšedným spôsobom. Prvé, čo si vývojári všimli, je možnosť pridávať recenzie z vesmíru. Podľa Google a konceptu “Reviews From Space” môžu astronauti hodnotiť aplikácie, a to s iba mierne pozmeneným dizajnom, keď sa namiesto hviezdičiek zobrazujú rakety.

google_april_day

Druhou “nástrahou” pre pozorných vývojárov bolo zariadenie, z ktorého bola recenzia odoslaná. Okrem zaujímavých dát ako napríklad rýchlosť, či výška orbitu, z ktorého bola recenzia napísaná, určite zaujme názov Nexus Space, s kódovým označením nexus16. Toto futuristické zariadenie so zatiaľ neznámym procesorom by malo mať rozlíšenie displeja až 3000 x 2000 bodov, s celkovou hustotou 500 dpi. Ale asi najzaujímavejšou vlastnosťou zariadenia je kapacita RAM, ktorá sa zastavila na čísle 128 GB. Takéto číslo by sme skôr čakali v internom úložisku. Neprekvapila snáď iba verzia operačného systému, ktorou je Android 6.0 Marshmallow. Nie je jasné prečo si Google vybralo tento vtip 8 dní pred 1. aprílom, avšak vývojárom sa vtip zapáčil, čo bolo zrejme aj cieľom spoločnosti.

google_april_top

Náš tip
Samsung si opäť strieľa z Apple. Tentokrát si zobral na mušku bezdrôtové nabíjanie

Zdroj: Phandroid.com

25.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+