MojAndroid

Google dnes predstavil novú službu s názvom Views, ktorá je priamou súčasťou Google máp. Na webovej stránke nájdete komunitou zdieľané fotografie vytvorené funkciou Photosphere, ktorá sa nachádza na zariadeniach Nexus. Nainštalovať ju je však možné aj prostredníctvom súboru APK. Princíp Views je veľmi jednoduchý. Používatelia, ktorí sa chcú podeliť so svojimi zábermi, sa na stránke Views prihlásia so svojim Google+ kontom, pomocou ktorého je následne možné uploadovať panorámy Photosphere. Uploadovať je možné zábery synchronizované s online albumami Google+ alebo uložené priamo v smartfóne kliknutím na položku Mapy Google pri zdieľaní z galérie fotografií.

views

Pamätajte na to, že Views je verejnou komunitou a všetko čo nahráte do služby je prístupné celému svetu. Je to výborný spôsob ako sa podeliť napríklad o krásy prírody a možno tak trochu spropagovať aj krásy Slovenska. Už teraz môžete na území Slovenska a Českej republiky nájsť niekoľko photosphere  – označené červenou bodkou na mape. Ako vytvárať panoramatické fotografie vysvetľuje Google aj na videu.

Zdroj: androidpolice

31.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+