MojAndroid

Ak ste doteraz využívali Google Translate na preklad slov, možno ste si povedali, že ide o výborný nástroj, ktorý nemá väčšiu chybu. Menšie nedostatky sa ale dali pozorovať pri preklade celých viet, ktoré Translate prekladal po slovách a nedbal na celkový kontext súvetia. To sa však zmení a preklad celých viet sa zlepší. Vďačiť za to budeme môcť umelej inteligencii, ktorú Google v tomto prípade nazval Neural Machine Translation. 

google-translate-titulka

Náš tip
Google Translate preloží text v reálnom čase už aj do slovenčiny

Novinka v Google Translate sa na prekladané vety nepozrie ako na skupinu slov, ale ako na celok a bude sa snažiť pochopiť jeho širší význam. Preklad tak bude presnejší, zrozumiteľnejší a najmä gramaticky správny. Na začiatok ho Google integroval do prekladu pre 8 jazykov – angličtina, nemčina, francúzština, portugalčina, čínština, japončina, kórejčina a turecký jazyk. Postupne chce ale preklad umelou inteligenciou rozšíriť na všetky jazyky v Google Translate, a teda aj na slovenčinu. Kedy sa tak ale stane, je pre zatiaľ veľkou neznámou.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

16.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+