MojAndroid

Hľadáte text ku svojim obľúbeným vianočným piesňam a ste unavený s klikania na rôzne internetové stránky? Google v najnovšej aktualizácií vyhľadávania prináša zobrazenie hudobných textov z Google Play Music priamo vo výsledkoch vyhľadávania. Informoval o tom portál Search Engine Land.

google-lyrics

Ak do vyhľadávača na počítači alebo mobilných zariadeniach zadáte autora, názov piesne a kľúčové slovo lyrics (v preklade “text piesne”), vyhľadávač vám zobrazí veľký panel s textom zadanej piesne a odkazom do obchodu Play. Naše pokusy replikovať snímku, ktorú vidíte vyššie však neboli úspešné. Služba sa tak dostáva do éteru vo vlnách a pre Slovenskú republiku zatiaľ nie je dostupná. Podľa vyjadrení na diskusných fórach pracuje nová funkcia výborne hlavne s populárnymi titulmi. S menej známymi piesňami má naopak problém, ale veríme, že Google bude rozširovať svoju databázu o ďalšie skladby.

Čo sa pre bežných používateľov môže zdať ako užitočná funkcia, prevádzkovateľom portálov, ktoré sa špecializujú len na texty to môže výrazne uškodiť na návštevnosti. Postrehli ste novinku vo vašich prehliadačoch?

Zdroj: Search Engine Land

23.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+