MojAndroid

Google začína testovať nový dizajn rozloženia výsledkov vyhľadávania na desktopových počítačoch. Ten má ísť ruka v ruke s material dizajnom, ktorý internetový gigant uviedol ešte v roku 2014 spolu s Androidom Lollipop. Ten si postupne osvojujú viaceré aplikácie a služby spoločnosti, aj keď stále nie dostatočne rýchlym tempom. Najnovšie by však redizajn mohla dostať stránka s výsledkami vyhľadávania – Google ju už testuje.

Tie by mali byť stále zobrazené v podobnom rozložení ako doteraz. Najväčšie zmeny sa udiali vo vzhľade, v ktorom biele pozadie vyhľadávacieho boxu nahradilo sivé. Inou novinkou je zobrazenie boxu s doplnkovými informáciami, ktoré sa doteraz zobrazovali napravo. Teraz ich Google chce premiestniť do výsledkov vyhľadávania, a to hneď pod platené zobrazenie výsledkov a obrázky. Google zmenil aj ďalšie drobnosti, vrátane niektorých ikon, pričom rozdiel medzi súčasnou a testovacou verziou môžete vidieť nižšie.

ditto

Test nového zobrazenia výsledkov bol spustený len nedávno, a to tiež len v malom merítku. Je preto otázne, či sa ich Google nakoniec rozhodne nasadiť aj pre ostatných používateľov. Ak ale áno, páčilo by sá vám takéto rozloženie?

newlook

Ak Google po testovaní schváli nový dizajn, mohla by stránka s výsledkami vyhľadávania vyzerať práve takto

Zdroj: engadget

8.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+