MojAndroid

Začiatok konferencie Google I/O 2015 sa niesol v rôznych štatistikách a informáciach o tom, ako sa darí jednotlivým produktom od Google. Sundar Pichai uviedol, že spomedzi obrovského množstva zaujímavých produktov, ktoré mnohí z nás používajú každý deň, sa nájdu také, ktoré svojou popularitou doslova zmenili celý priemysel. Konkrétne ide o operačný systém Android, internetový prehliadač Google Chrome, sieť YouTube a vyhľadávací nástroj Google Search. Každý z týchto produktov má totiž v súčasnosti vyše jednej miliardy užívateľov.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2015 na jednom mieste

Tieto čísla sme už mohli dlhšie sledovať napríklad aj jednoduchým náhľadom na počet stiahnutí aplikácií v obchode Play. Samozrejme, v obchode s aplikáciami sa nedozvieme bližšie informácie o počte užívateľov YouTube či Google Search, no práve tu nám pomohol Sundar Pichai. Je naozaj pozoruhodné sledovať, akým tempom dokáže rásť aj taká obrovská spoločnosť, akou je Google. Najpozoruhodnejšie na tom je, že Google sa tu nechce zastaviť ale tieto svoje služby chce priniesť ešte väčšiemu množstvu ľudí.

Náš tip
Gmail má 900 miliónov aktívnych užívateľov

Aj o to sa usiluje napríklad iniciatívou Android One, prostredníctvom ktorej chce Google priniesť Android v dostupných zariadeniach aj do rozvojových krajín. V poslednom roku sa to Google naozaj darilo a všetko nasvedčuje tomu, že internetový gigant bude v týchto aktivitách pokračovať aj naďalej.

Zdroj: The Verge

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+